Modernieji krikščionys demokratai kurs naują partiją

Šeštadienį Seime vykusiame Moderniųjų krikščionių demokratų bloko (MKDB) pasitarime buvo priimta rezoliucija "dėl moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos steigimo"

Kaip BNS korespondentui sakė MKD frakcijos Seime seniūnas, vienas bloko lyderių Vytautas Bogušis, už šią rezoliuciją pasisakė 58 delegatai iš 59 dalyvavusių pasitarime.

V. Bogušis sakė, kad balandžio 29 dieną įvyks steigiamasis Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos suvažiavimas.

"Mes kuriam partiją ne dėl to, kad patekti į Seimą. Mes ją kuriame tam, kad Lietuvoje liktų viena politinė demokratinė krikdemiška jėga", pažymėjo jis,

V. Bogušis užtikrino, kad ši nauja politinė partija bus atvira visoms demokratiškoms politinėms jėgoms, todėl ieškos dialogo ir su LKDP, Krikščionių demokratų sąjunga bei centro dešiniosiomis partijomis.

Praėjusį rudenį LKDP suvažiavime per partijos vadovybės rinkimus moderniojo partijos sparno atstovai patyrė triuškinamą pralaimėjimą prieš vadinamąjį konservatyvųjį sparną. Netrukus "modernistai" paskelbė formuoją MKDB ir savo frakciją Seime, tačiau formaliai nenutraukė saitų su "motinine"" LKDP.

Savivaldybių rinkimuose dalyvavo "mišrūs" LKDP sąrašai. Anot V. Bogušio, maždaug 40 mandatų iš LKDP laimėtų 98 priklauso moderniesiems.

"Modernistai" teigia neskatinę savo atskilimo prieš rinkimus, nes norėjo, kad jų kandidatai kartu su "konservatyviaisiais" galėtų dalyvauti rinkimuose.

Šios savaitės pradžioje LKDP valdybos pirmininkas Kazimieras Kuzminskas ir valdybos narys Petras Gražulis savo partijos nesėkmę rinkimuose, be kitų priežasčių, aiškino ir partijos vidiniu skilimu.

1997 metų savivaldybių rinkimuose LKDP buvo laimėjusi 180 miestų ir rajonų tarybų mandatų ir turėjo 8 merus.

Manoma, kad MKDB subūrė maždaug 4 tūkstančius iš 12 tūkstančių LKDP narių ir kontroliuoja 20 LKDP skyrių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (428)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (28)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (1)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.

I. Vėgėlė. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija: tikslai ambicingi, priemonės neaiškios (34)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų programoje „Orus žmogus – stipri valstybė“ kuriama vizija ir siūlomi sprendimai paremti penkių darnų – darnaus žmogaus, darnios visuomenės, darnaus švietimo ir kultūros, darnios ekonomikos bei darnaus valstybės valdymo – principu. Nors tikslai ambicingi ir gražūs, be argumentų ir veiksmų plano jie lieka tik teiginiais.