Modernieji krikdemai pasipiktino išpuoliais prieš spaudą

 (3)
Modernieji krikščionys demokratai pasipiktino kai kurių šalies politikų išpuoliais prieš spaudą, vertindami tai kaip politinę kovą prieš kritišką mąstymą bei įvairiapusę informaciją.
Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungos valdybos pareiškime teigiama, kad bet kokio pobūdžio cenzūra nepadidintų skelbiamų publikacijų kokybės, bet atvirkščiai, "labai ją politizuotų, paverstų politinės valdžios įrankiu".

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete bei specialioje darbo grupėje yra svarstoma nauja Visuomenės informavimo įstatymo redakcija, kuri, oponentų vertinimu, bylotų apie žiniasklaidos kontrolės stiprinimą ir atsisakymą nuo savireguliacijos principo. Vienas šių pataisų iniciatorių yra krikščionis demokratas Arimantas Raškinis.

Modernieji krikdemai taip pat nepritaria Vyriausybėje rengiamam nutarimui, kuriuo iki 20 proc. būtų padidintas autorinių sutarčių mokestis.

Jų vertiniu, toks nutarimas turėtų neigiamos įtakos menininkams, rašytojams, gerokai pablogintų įvairių paramos fondų veiklą, taip pat būtų skaudus smūgis žurnalistams, kurie net penktadalį honorarų turėtų atiduoti valstybei.

Pareiškime taip pat reiškimas susirūpinimas dėl Ekonomikos komiteto pirmininko, krikščionio demokrato Alberto Šimėno inicijuoto projekto, kuriuo siūloma panaikinti PVM lengvatą įvairių spaudos leidinių spausdinimui, leidybai, platinimui, taip pat laikraštiniam popieriui.

Modernieji krikščionys demokratai teigia esą įsitikinę, kad įvairių mokesčių didinimas ekonominio nuosmukio situacijoje yra "netinkamas, žalingas visai Lietuvos visuomenei", o "laisvos spaudos priešininkų dangstymas tariamomis Europos Sąjungos direktyvomis diskredituoja pačią europietiškos integracijos idėją".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (43)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (83)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (82)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (314)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.