Šių metų ekspedicija buvo sėsli. Dalyviai pasiekę Igarką joje ir praleido daugiausia savo laiko. To priežastis – kapinių, kurias tvarkė ekspedicijos dalyviai bendras plotas, siekiantis net 1,13 ha. Tai vienos didžiausių lietuvių kapaviečių buvusios SSRS teritorijoje. Tremties metais į Igarką buvo ištremta tūkstančiai lietuvių, todėl joms sutvarkyti prireikė nemažai laiko. Tvarkymo darbus iššūkiu pavertė kintantis klimatas. Tremties metais Igarkos žemės buvo sukaustytos amžinojo įšalo, o dabar, klimatui šylant, įšalas traukiasi, tad vietovė kartu su kapinėmis pelkėja. Būtent todėl dalyviams ir teko daug laiko darbuotis pelkėse.

Igarkos kapinėse „Misija Sibiras“ komanda tvarkė aplinką bei rūpinosi kryžiais. Pirmąją dieną atvykus į kapines jos buvo sunkiai įžengiamos. Prireikė net kelių dienų, kol pavyko erdvę atlaisvinti: teko pjauti krūmynus, išvilkti išvirtusius bei apgenėti išsikerojusius medžius. Sutvarkius aplinką, laukė dar atsakingesnė užduotis – darbas su kryžiais. Komanda ne vien tiesino ir tvirtino senuosius kryžius, bet pastatė ir 9 naujus lietuviškai puoštus, kurie į Igarką 1750 km buvo plukdyti iš Krasnojarsko. Nauji kryžiai pagrindinėse Igarkos lietuvių kapinių erdvėse „Misija Sibiras“ komandos dėka iškilo per mažiau nei 48 valandas. Šis skaičius atrodo įspūdingai, turint omenyje, kad dalyviai pastatė kryžius, kurių bendras svoris siekė 810 kg.

Po visų šių darbų „Misija Sibiras‘16“ komanda sugrįžo į Lietuvą, tačiau projektas dar tik prasideda. Ekspedicija yra tik viena iš projekto dalių. Nors nuo šiandien dalyvių lauks šiek tiek poilsio, tačiau nuo rudens prasidės intensyvūs susitikimai su moksleiviais, tremtiniais, bendruomenėmis ir visais, kuriems įdomi „Misija Sibiras“ projekto veikla. Būtent taip ir yra įgyvendinamas vienas iš projekto tikslų – pilietiškumo idėjų sklaida!

Prisidėti prie pilietiškumo idėjų sklaidos galite paremdami projektą „Misija Sibiras“ galite projekto paskyroje portale Aukok.lt, arba trumpaisiais numeriais 1417 – auka 2EUR, 1418 – auka 3EUR.
Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ įgyvendinamo projekto „Misija Sibiras“ metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistas kapavietes. Nuo 2006 m. savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, suorganizuota 15 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai. Visa tai smarkiai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.