Eidamas aštuoniasdešimt pirmuosius metus amžinojo poilsio iškeliavo humanitarinių mokslų daktaras, docentas Juozas Jasaitis, informuoja Vilniaus universiteto (VU) Kauno humanitarinio fakultetas.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

1955-aisiais, baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus pedagoginiame institute, J.Jasaitis dirbo mokytoju Laukuvos vidurinėje mokykloje, vėliau – dėstytoju Šiaulių pedagoginiame institute. Baigęs aspirantūrą Vilniaus universitete, nuo 1966-ųjų buvo paskirtas į Vilniaus universiteto Kauno humanitarinį fakultetą. Su pastaruoju susiję itin turiningi trisdešimt ketveri (1966 – 2000 m.) docento mokslinės, pedagoginės ir administracinės veiklos metai.

Lietuvos literatūros istorija, VU Kauno humanitarinis fakultetas, o ypač dabartinė šio fakulteto Lietuvių filologijos katedra neįsivaizduojama be šios asmenybės indėlio. Jaunas aspirantas, atvykęs į besikuriantį Vilniaus universiteto fakultetą Kaune, aktyviai įsitraukė į kuriamuosius darbus: 1969—1975 m. dirbo dekano pavaduotoju, dešimt metų (1978—1988) vadovavo Lietuvių kalbos ir literatūros katedrai ir greta nepailsdamas, be galo profesionaliai šio fakulteto lituanistams, anglistams, bibliotekininkams dėstė literatūros mokslo įvado, lietuvių literatūros istorijos kursus. Greta administracinio bei pedagoginio darbo Juozas Jasaitis parengė visą eilę mokslinių straipsnių, studijų, esė, monografiją apie Gabrielę Petkevičaitę – Bitę. Nuo 1973 m. Jam suteiktas docento laipsnis.

Nuo 2000-ųjų pasitraukęs iš aktyvios mokslinės bei pedagoginės veiklos, docentas atsidėjo kūrybai. Išleido apsakymų ir novelių rinkinį „Ženklai“ (2004 m.), romaną „Ganytojas“ (2005 m.), už kurį buvo apdovanotas laikraščio „Lietuvių balsas“ antrąja premija.

„Vilniaus universiteto Kauno Bendramoksliniame, Vakariniame, vėliau – Humanitariniame fakultete prabėgo didysis prasmingasis mano gyvenimo tarpsnis. Jame iš esmės išsipildė mano jaunystė svajonė — būti literatu. Bet tos svajonės šerdis buvo tapti ne tik tos literatūros žinovu, dėstytoju, o ir jos kūrėju, rašytoju. Dirbdamas fakultete, didžiąją savo laiko dalį praleidau prie rašomojo stalo su plunksna rankoje. Iš pradžių rašiau, sudarinėjau švietėjiškas literatūros knygas, jų išleidau rodos, penkiolika. Taip pat rašinėjau apsakymus, novele, retsykiais jas spausdino „Nemunas“, „Pergalė“. 2000-aisiais atsisveikinęs su auditorija, išspausdinau novelių rinkinį, parašiau ir išleidau tris romanus. Pagaliau jaučiuosi esąs ir rašytojas“ – paskutiniame savo interviu VU Kauno humanitarinio fakulteto 45-ojo jubiliejaus proga išleistame reprezentaciniame leidinyje rašė doc. dr. J. Jasaitis.

Atsisveikinimas su velioniu vyks laidojimo namuose „Rimtis“ (A. Juozapavičiaus pr. 1, Kaunas) 2010 m. liepos 31 d.(šeštadienį) 14-22 val. ir rugpjūčio 1 d. (sekmadienį) 9-13 val.

Mišios už velionį bus aukojamos Kauno Švč. Jėzaus širdies (Šančių) bažnyčioje (A.Juozapavičiaus pr. 60) 2010 m. rugpjūčio 1 d. (sekmadienį) 10 val.

Velionio karstas išnešamas rugpjūčio 1 d. (sekmadienį) 14 val. Velionis bus laidojamas Kauno Petrašiūnų kapinėse.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (27)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (15)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (27)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (84)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1109)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (51)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (63)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...