Mirė kardinolas Vincentas Sladkevičius

 (29)
Sekmadienį, eidamas 80-uosius metus, Kaune mirė kardinolas Vincentas Sladkevičius. V. Sladkevičius buvo antrasis kardinolas per visą Lietuvos istoriją. Prieš 400 metų Vilniaus vyskupas kunigaikštis Jurgis Radvila buvo pakeltas pirmuoju Lietuvos kardinolu.
Pastaraisiais metais dėl silpnos sveikatos kardinolas V. Sladkevičius retai pasirodydavo viešumoje, lankytojus priimdavo nereguliariai. Net ir sumažėjus jo įtakai Lietuvos visuomeniniam gyvenimui, V. Sladkevičius visąlaik buvo nepralenkiamas Lietuvos visuomenės moralinis autoritetas.

Prezidentas Valdas Adamkus neseniai yra sakęs, kad kardinolo asmenybę "nedvejodami galime pavadinti dvidešimtojo amžiaus moralės, tarnystės Dievui, tiesai bei žmogiškumui ženklu".

"Būti šalia tokios asmenybės, turėti tokį žmogų savo bendruomenėje - didelė likimo dovana kiekvienam asmeniui, tautai ir valstybei", viešame vakare kovo mėnesį Vilniuje sakė V. Adamkus. Vakaras buvo surengtas, išleidus knygą apie V. Sladkevičių.

V. Sladkevičius bus laidojamas ketvirtadienį 11 valandą Kauno arkikatedros šventoriuje, iki to laiko bus pašarvotas šioje pagrindinėje Kauno arkivyskupijos bažnyčioje, pranešė Lietuvos vyskupų konferencija.

V. Sladkevičius gimė 1920 metais rugpjūčio 20 dieną. 1944 metais jis buvo įšventintas kunigu. Kurį laiką V. Sladkevičius dirbo vikaru Kietaviškėse ir Merkinėje, administratoriumi - Aukštadvaryje.

1946 metais jis buvo paskirtas Kaišiadorių gimnazijos kapelionu, vėliau dirbo Stakliškių, Šešiuolių ir Kutliškių klebonu. Nuo 1952 metų V. Sladkevičius Kauno Kunigų seminarijoje dėstė dogminę teologiją.

1957 metais Birštone vyskupas Teofilijus Matulionis konsekravo kunigą V. Sladkevičių vyskupu. Po šio sprendimo vyskupą persekiojo tuometinė milicija bei KGB. 1982 metais Apaštalų sostas paskyrė vyskupą Kaišiadorių vyskupijos administratoriumi, o po 6 metų Kauno arkivyskupijos ordinaru.

1988 metais V. Sladkevičius buvo paskirtas Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininku, netrukus popiežius Jonas Paulius II V. Sladkevičių pakėlė į kardinolus. Dar po metų jis buvo paskirtas Kauno arkivyskupu.

1995 metais kardinolas atsistatydino iš šių pareigų ir liko gyventi Kaune kaip emeritas.

Pasak Vyskupų konferencijos pranešimo, V. Sladkevičių jau seniai varginusi liga reiškėsi vis labiau, tačiau, nepaisydamas skausmų, jis kiek galėdamas dalyvaudavo pamaldose Kauno arkikatedroje, mielai vykdavo į Šiluvą, kur renkasi tikintieji.

Dar labiau nusilpus sveikatai, ligoje visiems rodė kantrumo ir nuoširdaus pasitikėjimo Dievo apvaizda pavyzdį.

Kardinolas V. Sladkevičius buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo I laipsnio ordinu bei "Santarvės" premija už ypatingus nuopelnus Lietuvos dvasinio gyvenimo taurinimui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (151)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (6)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.

Vilniaus apygardos teismas skelbs nuosprendį Medininkų žudynių byloje (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį skelbs nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių.

Briuselyje pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas

Pasaulietiniame žydų bendruomenės centre Briuselyje spalio 26-ąją dieną pristatytas Lietuvos ir Lenkijos žydų bendruomenės paveldas. Renginį „Jewish Heritage: Creating a Living Legacy in Post-Holocaust Europe“ organizavo Lietuvos ir Lenkijos ambasados, Lenkijos institutas, Šeduvos žydų memorialinis fondas bei Pasaulietinis žydų bendruomenės centras.

Balsų pirkimo skandalo dalyvis sako, jog tai buvo provokacija (16)

Balsų pirkimo Šilutėje skandalo dalyvis, Tauragės areštinėje 15 parų praleidęs Šilutės gyventojas 49 metų Šarūnas Gaižauskas sako, jog tai buvusi provokacija, o tapti policijos tyrimo objektais jie nesitikėjo.