Ministrui prikišama politinė nekompetencija

Seimo LDDP frakcijos narys Justinas Karosas teigia, kad švietimo ir mokslo ministro Kornelijaus Platelio reakcija į jam reiškiamą nepasitikėjimą parodė, kad jis "ne tik profesiškai, bei ir politiškai yra nelabai stiprus".
Spaudos konferencijoje antradienį J. Karosas teigė, kad K. Platelis interpeliaciją "priėmė kaip baudžiamąją bylą, o ne kaip politinį veiklos įvertinimą".

"Situacija labai paradoksali - mokyklas krečia finansinis ir ūkinis drebulys, tuo tarpu ministras aiškina, kad viskas labai gerai ir kad tos problemos, kurios keliamos interpeliacijoje, yra iš piršto išlaužtos", piktinosi J. Karosas.

Jis pažymėjo, kad kalbama "ne apie K. Platelio asmenybę, o apie problemą, kuriai jis vadovauja, su kuria susiduria, ir tik nuo jo veiklos šios problemos sprendimas priklauso".

"K. Platelis, mūsų galva, per tuos metus, kai dirba šioje sistemoje, tų problemų, kurias rado ir kurias pats pagimdė, nesugebėjo išspręsti", teigė LDDP narys.

Tačiau Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto vadovas konservatorius Žibartas Jackūnas kitoje spaudos konferencijoje teigė, kad interpeliacija švietimo ir mokslo ministrui yra visiškai nepagrįsta ir konservatoriai jos neparems.

Ministras K. Platelis kol kas dar nėra parengęs atsakymo į jam interpeliacijoje pareikštus kaltinimus.

Interpeliacija ministrui Seime įregistruota praėjusį antradienį, o atsakymą pareigūnas turi parengti per dvi savaites. Praėjusią savaitę jis pareiškė, kad atsakymui pateikti jam užteks savaitės.

Interpeliacija Seimo posėdyje turi būti svarstoma per 5 dienas nuo ministro atsakymo Seimo pirmininkui.

Opozicijos atstovai K. Platelį kaltina tuo, jog iki šiol neveikia Švietimo taryba, turinti spręsti daugelį švietimo politikos klausimų, netinkamai finansuojamas mokslas, taip pat netinkamai parengtas Aukštojo mokslo įstatymo projektas bei kita.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuvoje vyksta rinkimai: kas juos laimės? (108)

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (82)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (7)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (215)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (196)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.