Ministrai - pas "vagnorininkus", ant kilimėlio

Kaip pranešė Seimo Nuosaikiųjų (konservatorių) frakcijos atstovas spaudai Albinas Pilipauskas, pirmadienio pavakarę frakcijos nariai susitiko su finansų ministru Vytautu Dudėnu, švietimo ir mokslo ministru Kornelijumi Pleteliu bei kitais minėtųjų ministerijų vadovais.
Anot pranešimo, susitikime dalyvavęs finansų viceministras Edmundas Žilevičius pažadėjo, kad Finansų ministerija išnagrinės galimybę suteikti papildomas neprocentines paskolas toms savivaldybėms, kurios akivaizdžiai gauna mažiau lėšų, nei numatyta plane.

Nuosaikiųjų frakcijos nuomone, Vyriausybė turi užtikrinti, kad biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimai būtų išmokami laiku.

Anot pranešimo, jei elementarios finansinės drausmės nesilaiko valstybė, sunku tikėtis, kad nebus vengiama mokėti darbo užmokestį laiku ir privačiame sektoriuje.

A. Pilipausko pranešimu, posėdyje negrinėtos priežastys, kodėl sutriko atlyginimų išmokėjimas mokytojams, atsirado ir toliau auga kreditoriniai valstybės ir savivaldybių įsiskolinimai.

Posėdyje dalyvavęs finansų ministras Vytautas Dudėnas teigė, kad mokyklų finansavimas stringa dėl sumažėjusių biudžeto pajamų.

Anot pranešimo, ministras pripažino, kad dalį pajamų biudžetas praranda dėl kontrabandos, nesurenkamų akcizų, finansinės atsakomybės stokos bei mokesčių administravimo problemų.

Nuosaikieji konservatoriai taip pat kritikavo Švietimo ir mokslo ministerijos "nepagrįstus, kai kur mechaniškai iš viršaus priimamus sprendimus" dėl dalies vidurinių mokyklų reorganizavimo į dešimtmetes mokyklas, "kas savaime realiai lėšų nesutaupys".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (43)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (83)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (82)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (314)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.