Medininkų bylos įtariamasis A.Ryžovas Rusijoje nuteistas 15 metų nelaisvės

 (37)
Sankt Peterburge, Rusijoje, nuteistas buvęs sovietų omonininkas Andrejus Ryžovas, kuris įtariamas dalyvavęs 1991 metų liepą Lietuvos pareigūnų žudynėse Medininkų pasienio poste.
Medininkų bylos įtariamasis A.Ryžovas Rusijoje nuteistas 15 metų nelaisvės
© VSAT

Rusijoje A.Ryžovas nuteistas 15 metų laisvės atėmimo už nusikalstamos gaujos organizavimą, ginkluotus plėšimus, pranešė Rusijos naujienų svetainė lenta.ru, remdamasi šalies Generaline prokuratūra.

Kartu su A.Ryžovu nuteisti ir vadinamosios Ryžovo gaujos nariai. Jie skirta nuo 4,5 metų lygtinai iki 14 metų realaus laisvės atėmimo.

Gaujos nariai pripažinti kaltais 2005 metų rugpjūtį pagrobę automobilį su vairuotoju ir panaudoję mašiną užgrobiant inkasatorių automobilį su 33 mln. rublių. Du inkasatoriai per užpuolimą buvo sužeisti. 2006 metų kovą nusikaltėliai vėl užpuolė automobilį, bet vietoj didelės sumos jie terado rankinę su pietumis.

A.Ryžovas su bendrais taip pat buvo pagrobę sutuoktinių porą, reikalaudami 1 mln. dolerių išpirkos, pinigų gauti jie mėgino melagingai pranešę apie buitinės technikos iš vilkiko vagystę, vienas gaujos narys pripažintas kaltu nušovęs kitos grupuotės atstovą.

Lietuva savo ruožtu yra prašiusi Rusijos išduoti A.Ryžovą dėl įtarimų dalyvavus Medininkų žudynėse.

Šioje baudžiamojoje byloje kol kas nuteistas vienintelis buvęs sovietų omonininkas Konstantinas Michailovas (buvęs Nikulinas). Jam Vilniaus apygardos teismas gegužės 11 dieną skyrė kalėjimą iki gyvos galvos.

Prokurorų teigimu, tyrimas dėl kitų įtariamųjų - taip pat buvusių omonininkų - būrio vado Česlavo Mlyniko ir šio būrio milicininkų Andrejaus Laktionovo bei Aleksandro Ryžovo - atskirtas ir tęsiamas toliau. Juos Rusija išduoti atsisako.

1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nužudyti Medininkų kelio poste budėję muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, "Aro" pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policijos darbuotojai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas. Rugpjūčio 2 dieną ligoninėje mirė sunkiai sužeistas policininkas Ričardas Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas buvęs muitininkas Tomas Šernas.

Anot Lietuvos prokurorų, šį nusikaltimą padarė buvusios Sovietų sąjungos ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) smogikai iš Rygos.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Savaitės orai: žiemos kaip nebūta (1)

Savaitės pradžioje lepins pavasariški orai: debesuotumas bus menkas, termometrai fiksuos malonią šilumą. Deja, bet ja pernelyg mėgautis neleis gūsingas vėjas. Nuo antradienio sugrįš debesys, daug kur palis. Savaitei baigiantis pavasarišką šilumą vėl išstums gaivesnių orų banga.

Korupcija: skirtumas tarp mūsų ir Danijos toks, kaip tarp Mozambiko ir mūsų (8)

Pagal kyšininkavimo rodiklius esame labiau panašūs į sovietinę valstybę, nes kyšininkavimo mastas Lietuvoje, lyginant su kitomis ES narėmis, yra didelė problema, sako „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. Jo teigimu, „jei Danijoje, Vokietijoje beveik niekas nekyšininkauja, Lietuvoje tai kol kas daro kas penktas žmogus. Skaičiai keičiasi, jie mažėja, bet mažėja per lėtai.“

V. Sinkevičius: Seimo statuto nuostatos, saugančios V. Gapšį nuo apkaltos, prieštarauja Konstitucijai (33)

Darbo partijos ilgamečiam vadovui Viktorui Uspaskichui ir Seimo nariui Vytautui Gapšiui – Apeliacinio teismo dovana: abu išteisinti dėl didelės vertės mokesčių prievolių išvengimo. Po teismo sprendimo Seime pradėjo virti aistros dėl apkaltos V. Gapšiui. „Savaitės“ kalbintas autoritetingas teisininkas sako, kad Seimo statuto nuostatos, neleidžiančios pradėti apkaltos, prieštarauja Konstitucijai.

Vyriausybės vicekanclerio abejonės dėl pabėgėlių perkėlimo programos įgyvendinimo (27)

Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus abejoja, ar Lietuvai ir visai Europos Sąjungai pavyks įgyvendinti pabėgėlių perkėlimo programą.

Kauniečiai varė žiemą iš kiemo (10)

Šeštadienio popietę kauniečiai varė žiemą iš kiemo net dukart: į jau tradicija tapusias bendruomenių šventes kvietė VDU Botanikos sodas bei Lampėdžių bendruomenės centras.