Tris su puse mėnesio dėl lūžio gydytam vaikinui draudimo kompanija atsisako mokėti už patirtą žalą. Jos ekspertai rentgeno nuotraukose nemato lūžio. Medikų nuomone, draudimo bendrovės taupo ir dažnai nenori sumokėti traumą patyrusiam žmogui.
Draudikai sako, kad dėl nesusipratimų kalti būna nekompetentingi medikai ir klientai, reikalaujantys to, kas nepriklauso.

Koją sugipsavo

Neatsargiai šokdamas nuo laiptelio Vladimiras Gusevas susitrenkė pėdą. Negalėdamas pakęsti skausmo, 24 metų vaikinas po darbo nuvyko į Klaipėdos ligoninės priėmimo skyrių. Apžiūrėjusi pacientą ir įvertinusi ligoninėje padarytą rentgeno nuotrauką bei paciento skundus, gydytoja nustatė kulnikaulio lūžį. Medikai koją sugipsavo, išrašė nedarbingumo lapelį. Toliau gydytis vaikinui buvo rekomenduota savo poliklinikoje.

Vladimiras, pasiramsčiuodamas ramentais, pavyzdingai lankėsi pas Jūrininkų poliklinikos traumatologus. Po trijų mėnesių buvo padaryta kontrolinė lūžusios kojos nuotrauka. Gydytojai konstatavo, kad matomas kulnikaulio lūžimas sugijo gerai. Dar po poros savaičių Vladimiras grįžo į darbą.

Mokėti atsisakė

Vaikinas buvo apdraustas nuo nelaimingų atsitikimų, todėl kreipėsi į „Lietuvos draudimą“, tikėdamasis kompensacijos. Kaip ir reikalaujama, jis pristatė gydytojo išrašus, rentgeno nuotraukas ir pradėjo laukti pinigų. Tačiau vietoj jų iš „Lietuvos draudimo“ atėjo laiškas, kuriame buvo parašyta, jog Vladimirui draudimo išmoka nebus mokama. Draudimo bendrovės gydytojai ekspertai ir Teismo medicinos instituto ekspertai rentgeno nuotraukose kulnikaulio lūžio nematė. Kadangi pagal sudarytos draudimo sutarties sąlygas kaulų lūžis vertinamas pagal rentgenogramas, o jose lūžio nesimato, Vladimiras nematys ir pinigų.

Vaikinas teigia buvęs šokiruotas. „O kaip trys mėnesiai kančių su ramentais ir gipsu? O kaip 107 nedarbingos dienos?” - klausė jis.

Diagnozės nekeičia

Klaipėdos ligoninės priėmimo skyriuje Vladimirą apžiūrėjusi, pirminę diagnozę nustačiusi ir koją sugipsavusi gydytoja Natalija Svinkūnienė su palengvėjimu atsiduso dar kartą pažiūrėjusi rentgeno nuotraukas. Ji ir šiandien jose mato kaulo lūžį, tačiau nesupranta, kodėl jo nemato draudimo kompanija. „Gal nenori matyti? Nes už kulnikaulio lūžį reikia daug mokėti“, - samprotavo ji.

Metams 15 tūkstančių litų nuo nelaimingų atsitikimų apdraustas vaikinas, jo šeimos skaičiavimu, turėjo gauti 750 litų.

Pasitaiko sukčių

Bendrovės „Lietuvos draudimas“ Klaipėdos filialo vadovas Algimantas Kungys tvirtino, jog draudimo bendrovės pinigus už patirtą žalą išmoka visada, kai tai įrodoma dokumentais. Vadovas ragino Vladimirą į draudimo kompaniją dėl galimos išmokos kreiptis dar kartą. A.Kungys sakė, kad tokiais atvejais prašoma pakartoti rentgenogramą.

Ekspertizės medikai dar kartą peržiūrės dokumentus. Koks bus jų sprendimas, sunku prognozuoti. A.Kungys pripažino nežinąs kompetentingesnės komisijos už teismo medicinos ekspertų. O jie savo nuomonę jau pasakė. Vadovas patikino, kad kompanija nėra suinteresuota savo klientams neišmokėti pinigų.

Atvirkščiai, jis teigė susidūręs su atvejais, kai pinigus klientai tikisi gauti apgaudinėdami draudimo kompaniją. Kartais medikai neprofesionaliai užpildo draudimui būtinus dokumentus, kuriuose ir vienas žodis gali nulemti sprendimą mokėti žmogui pinigus ar ne.

Bando ne kartą

Bendrovės išmokų aptarnavimo skyriaus darbuotoja Sonata Čiuplienė sakė, kad gavęs neigiamą atsakymą žmogus gali dar ir dar kartą kreiptis į draudimo kompaniją bei bandyti įrodyti, kad išmoka už patirtą traumą jam priklauso. Čia negalioja senaties terminas.

S.Čiuplienė teigė, kad už papildomus tyrimus, kurių gali paprašyti medikų komisija Vilniuje, sumoka draudimo bendrovė.

Sumoka milijonus

Valstybinės draudimo priežiūros tarnybos prie Finansų ministerijos duomenimis, per šių metų tris ketvirčius pasirašytos draudimo įmokos sudarė beveik 150 mln., o apmokėtų žalų suma - 21 mln. litų. Pernai per visus metus šie skaičiai atitinkamai sudarė 139 ir 43 mln. litų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (70)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (59)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (15)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1065)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (40)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (82)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (56)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Pavydėtinos Graikijos princesės gyvenimo akimirkos: 21-erių mergina jau turi viską (19)

Liepą Graikijos princesės Marios-Olympios 21-ojo gimtadienio proga surengtoje ištaigingoje puotoje...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (41)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...