Mažinamas vėžį galinčio sukelti asbesto naudojimas

Lietuvos Vyriausybė, siekdama sumažinti asbesto poveikį žmonių sveikatai, nusprendė išplėsti sričių, kuriose negalimas jo naudojimas, sąrašą.
Trečiadienį Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad nuo 2003 metų nebus galima naudoti asbesto pluošto gaminant stabdžius, sankabas ar panašius įrenginius.

1976 metais tarptautinėje vėžio tyrimų agentūroje pirmą kartą buvo įvertintas asbesto kancerogeniškumas. Asbesto dulkės gali sukelti plaučių audinių sutankėjimą ir jų randus, pleuros ir pilvaplėvės ar plaučių vėžį.

Vakarų Europos šalyse asbesto turinčių gaminių palaipsniui atsisakoma.

Aplinkos ministerijos duomenimis, 1998 metais Lietuvoje buvo panaudota apie 3800 tonų asbesto ir jo turinčių gaminių.

Daugiausia jų buvo panaudota gryno asbesto pluošto asbestcemenčiams vamzdžiams ir šiferiui gaminti, kita dalis - skiediniui katilinių, vamzdynų, sklendžių, dūmtraukių angoms sandarinti ir stabdžių trinkelėms gaminti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (4)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (22)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (16)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (675)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (7)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.