Mažėjantis gynybos biudžetas koreguoja integracijos į NATO programą

 (21)
Lietuvos gynybos ir užsienio reikalų pareigūnai pripažįsta, kad dėl mažesnio nei planuota gynybos finansavimo Lietuva gali būti priversta peržiūrėti integracijos į NATO programą.
Šeštadienį vykusioje konferencijoje URM Integracijos į NATO skyriaus vadovas Rytis Paulauskas sakė, kad mažesnis nei planuota gynybos biudžetas gali trukdyti sąveikai su NATO, todėl Lietuva turi būti pasiruošusi peržiūrėti prioritetinius uždavinius.

Diplomato nuomone, šalies laukia integracijos programos peržiūrėjimo ir papildymo etapas.

Kariuomenės vado brigados generolo Jono Kronkaičio teigimu, integracijos į aljanso programa parengta, atsižvelgiant į ekonomikos augimo prognozes. Sulėtėjus šiam procesui, Lietuva turės atidėti kai kurių projektų įgyvendinimą.

"Mes turėsim kai ką atidėti ir jau atidėjom. Ekonomika negali paremti", kalbėjo kariuomenės vadas. Pasak jo, sulėtėjo ginkluotės įsigijimas, kareivinių remontas.

Per pirmuosius du šių metų mėnesius krašto apsaugos sistema gavo 68 proc. jai numatyto finansavimo. Pernai KA sistemos finansavimo planas buvo įvykdytas 74 proc.

Dabar Krašto apsaugos ministerija už statybos darbus, komunalines bei kitas paslaugas skolinga apie 50 mln. litų. Beveik pusę šios sumos sudaro KAM įsiskolinimai už praėjusius metus.

Pristatydamas kariuomenės vystymo planus, kariuomenės vadas teigė, kad 2008 metais Lietuva ketina turėti 23 tūkst. reguliariosios kariuomenės karių ir 50 tūkst. - aktyvaus rezervo.

Tarpukaryje Lietuvoje atitinkamai buvo 30 tūkst. reguliarios kariuomenės ir 20 tūkst. - aktyvaus rezervo.

Pasak J. Kronkaičio, Lietuvos planus NATO remia ir palaiko, aljanso valstybės padeda lietuvių karių mokyme, skiria finansinę paramą, dovanoja ginkluotės.

"Mūsų išlaidos kuklios, bet mes jas naudojame efektyviai ir todėl pirmaujame tarp kandidačių į NATO", pridūrė kariuomenės vadas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis planuoja susitikimą su G. Landsbergiu (10)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų sąrašą vedęs Saulius Skvernelis planuoja susitikimą su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.

Bėga iš Lietuvos: iš Ruklos centro paspruko dvi pabėgėlių šeimos (115)

Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje paliko dvi šeimos, kurios bandė išvykti iš Lietuvos.

Konservatorių gretose jau kyla maištas? (512)

„Per rinkimų kampaniją nuolatos kartoję, kad sudarysime valdančiąją koaliciją su „valstiečiais“, o dabar nelabai gražiomis priemonėmis stumdami šį sprendimą nuo savęs, atrodome ne itin solidžiai. Galiausiai į koaliciją nueisime, tik apsipešioję“, – LRT.lt kalbėjo vienas įtakingas konservatorius, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Nešvarūs Panevėžio ligoninės skalbiniai (3)

Keturiasdešimt trys ligoninės nuo 2011 m. iki dabar už skalbimo paslaugas tiekėjams sumokėjo 17,8 mln. eurų, tačiau daugiausiai skalbė anaiptol ne didžiausiosios, rodo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) atlikta specializuoto skalbimo paslaugų tiekimo ligoninėse analizė.

L. Linkevičius: ES nebesugeba priimti svarbių sprendimų (23)

Reikėtų galvoti ir apie sprendimų ES priėmimo tvarkos keitimą, ir apie esminių, giluminių ES problemų sprendimą, kurios kliudo vieningai pozicijai. Taip LRT.lt sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po to, kai ES nepavyko pasiekti vieningos pozicijos dėl laisvosios prekybos su Kanada (CETA) susitarimo.