"Mažeikių naftos" istorija - "monkės biznis"

 (63)
Lietuvos Vyriausybės sutartys su JAV bendrove "Williams International" ir jų pasekmės yra "monkės biznis", kuriuo derėtų pasidomėti teisėsaugininkams, teigia Tėvynės liaudies partijos (TLP) lyderiai Laima Andrikienė ir Vidmantas Žiemelis. Abu jie yra Seimo nariai, anksčiau pašalinti iš valdančiosios konservatorių partijos.
Spaudos konferencijoje trečiadienį TLP pirmininkė L. Andrikienė sumenkino praėjusią savaitę Londone "Mažeikių naftos" koncerno ir Rusijos naftos bendrovės "LUKoil" vadovų pasirašytą ketinimų protokolą dėl ilgalaikio naftos tiekimo.

Numatoma, kad "LUKoil" Lietuvai per metus pateiks 6 mln. tonų naftos, tačiau numatoma įkurti ir dvi bendrąsias įmones - naftos tiekimui ir produktų realizavimui.

L. Andrikienė ir V. Žiemelis pareiškė nepasitenkinimą, kad Ūkio ministerijos vadovybė net Seimo narių neinformuoja apie akcijų paskirstymą planuojamose bendrovėse.

"Mano supratimu, kiekviena diena vis aiškiau įrodo, kad valdančiosios partijos politika yra netiesos sakymo ir apgaulės politika, todėl anksčiau ar vėliau pasmerkta žlugti", sakė L. Andrikienė.

Ji teigė Lietuovs naftos ūkyje negalinti surasti nė vieno teigiamo dalyko po pernai pasirašytų Vyriausybės ir "Williams International" sutarčių dėl "Mažeikių naftos" 33 proc. akcijų pardavimo ir teisės valdyti perdavimo amerikiečiams.

L. Andrikienės teigimu, sandorio rezultatai "šiandien akivaizdūs" - "Williams" nepavyko užsitikrinti nenutrūkstamo naftos tiekimo, be Vyriausybės garantijų pasaulio bankuose negaunama kreditų "Mažeikių naftos" modernizavimui, įmonės prastovos šiemet jau atnešė maždaug 100 mln. nuostolių, kuriuos pagal sutartis dengia Vyriausybė.

"O juk blaiviai vertinant, visa tai - tik monkės biznis, prasto darbo prasti rezultatai, kuriems, deja, pabaigos dar nematyti", sakė L. Andrikienė. Anot jos, Lietuvai dėl nesėkmingo sandorio teks "verstis kūliu, atsisakyti daugelio gyvybiškai svarbių valstybei dalykų".

"Tikiuosi, kad valstybė turi tikrus prokurorus, kurie ištirs šį sandėrį, kas jį pradėjo", pridūrė TLP pirmininkės pavaduotojas V. Žiemelis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (153)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (3)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (34)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (22)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (182)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.