Marijampolės žemdirbiai dar nesitrauks

Per šį susitikimą jokių sprendimų nepriimta ir nutarta dar kartą susitikti penktadienį.

Po susitikimo ūkininkė Vida Svotienė žurnalistams sakė, jog cukrinių runkelių augintojai vėl išgirdo tik nekonkrečių pažadų.

"Konkretaus pasiūlymo neišgirdome, tik mūsų bėdas išklausė, o mūsų bėdos yra labai paprastos - norime, kad mūsų kvota būtų laisva ir galėtume pasirinkti fabriką, į kurį norime vežti cukrinius runkelius", sakė V. Svotienė.

E. Makelis žurnalistams sakė, jog žemdirbių rūpesčiai yra suprantami, tačiau priimant sprendimus, naudingus Marijampolės žemdirbiams, reikia nepamiršti ir Joniškio, Šiaulių, Panevėžio žemdirbių.

"Penktadienio susitikimas turėtų duoti atsakymus į daugelį klausimų", sakė E. Makelis.

Trečiadienį Danijos bendrovė "Danisco sugar" atsisakė išmokėti 600 tūkst. litų už pervežimus tiems žemdirbiams, kurie pernai cukrinius runkelius pardavė "Danisco sugar" valdomiems fabrikams.

Anot E. Makelio, su "Danisco sugar" buvo aiškiai susitarta dėl 2000 metų transportavimo išlaidų apmokėjimo, tačiau nepavyko susitarti dėl 600 tūkst. litų už cukrinių runkelių pervežimus pernai.

Anot žemės ūkio ministro, šią sumą, apie 600 tūkst. litų, kaip paramą žemdirbiams nutarta atlyginti iš Kaimo rėmimo fondo sąmatos.

Jau antrą savaitę piketuojantys Suvalkijos žemdirbiai praėjusį penktadienį ėmė blokuoti tarptautinę magistralę "Via Baltica".

Apsistoję miškuose prie Ąžuolų Būdos, žemdirbiai neketina trauktis, kol jiems nebus leista laisvai pasirinkti fabriką, kuriam jie priduos užaugintus kvotinius cukrinius runkelius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą

Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.

Naujas Lietuvos kariuomenės pirkinys už 100 mln. eurų: už ką bus sumokėti pinigai? (443)

Oficialu – Lietuva perka vidutinio nuotolio norvegiškas priešlėktuvinės gynybos sistemas, o šiam įsigijimui bus atseikėta apie 100 mln. eurų. Po „auksinių šakučių“ skandalo išaugęs dėmesys Lietuvos kariuomenės įsigijimams skandalo verčia atidžiau pažvelgti į didelės vertės pirkinius. O būsimasis įsigijimas išties nepigus, tad už ką bus sumokėti pinigai?

I. Vėgėlė. Konservatorių „disertacija“ Lietuvai – ar pavyks ją apsiginti teisės ir teisėtvarkos srityje? (13)

Lietuvos advokatūros parengtame straipsnių cikle nagrinėjamos politinių partijų rinkiminės programos teisės ir teisėtvarkos srityje, paliečiama su ja glaudžiai susijusi valstybės valdymo dalis, identifikuojamos stipriosios ir silpnosios pusės bei pateikiamas programų įvertinimas šioje srityje.

Partijų narių daugėja, jais yra 5 proc. pilnamečių šalies gyventojų (23)

Per praėjusius metus partijų narių skaičius padidėjo 3,4 tūkst. ir siekė 118,8 tūkst., politinėms partijoms priklauso 5 proc. šalies pilnamečių gyventojų.

Atvežti į Lietuvą pabėgėliai nori į turtingesnę šalį: mus apgavo (871)

Prieš porą savaičių Vilniaus oro uoste nusileido 20 naujų migrantų iš Sirijos. Trys šeimos – šeši suaugusieji ir keturiolika vaikų. Jie čia perkelti iš Turkijos pabėgėlių stovyklų.