"Makbetas" pripažintas geriausiu Maskvoje

Sekmadienį Maskvoje prasidėjęs kasmetinis nacionalinis teatro festivalis "Auksinė kaukė" truks iki kovo 27 dienos.

Festivalio taryba kasmet išrenka geriausią spektaklį, geriausią aktorių ir aktorę, geriausią dailininką ir kitus.

Nors spektaklis "Makbetas" Maskvoje dar nebuvo rodytas, teatro kritikai jį pripažino geriausiu užsienio spektakliu, parodytu Rusijoje 1999 metais, nes spalio mėnesį šis spektaklis buvo rodomas per gastroles Sankt Peterburge.

Festivalio "Auksinė kaukė" programoje numatyta šį E. Nekrošiaus spektaklį Maskvoje pristatyti kovo 20-21 dienomis.

Viešosios įmonės "Meno fortas", kuriai priklauso spektaklis "Makbetas", direktorės Valės Augaitytės teigimu, visos premijos buvo apskirtos dar gruodžio 13 dieną, ir festivalio organizatoriai kviečia jo laureatus pristatyti spektaklius festivalio metu.

Prieš dvejus metus kitas režisieriaus E. Nekrošiaus spektaklis "Hamletas" taip pat laimėjo geriausio užsienio spektaklio nominacijoje.

Pernai tokią premiją laimėjo režisieriaus Rimo Tumino pastatytas spektaklis "Maskaradas".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (1)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (1)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (16)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (27)

Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.

Seimas svarstys siūlymą nuo kitos kadencijos sumažinti parlamentarų išeitines (10)

Seimas svarstys Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės inicijuojamą statuto pataisą, kuri nuo kitos kadencijos sumažinų išeitines neperrinktiems Seimo nariams.