M. Misiukonį gina jo buvę kolegos

"Esame tuometinio vidaus reikalų ministro konkrečių veiksmų liudininkai ir įsitikinę, kad be Marijono Misiukonio ryžtingų pastangų ginant Lietuvos nepriklausomybę tų dienų įvykiai ir naujųjų laikų tautos istorija galėjo susiklostyti kitaip", rašoma penktadienį išplatintame buvusių ministrų pareiškime.

Pasak pareiškimo, M. Misiukonis atkūrus valstybę vadovavo vienintelei ginkluotai Lietuvos institucijai, kurią visomis priemonėmis stengėsi įtakoti Maskva.

"Dėl to jam pirmojoje Vyriausybėje iš mūsų visų teko patirti patį didžiausią sovietinių prievartos struktūrų spaudimą", rašo pareiškimo autoriai.

1990-1992 metų vidaus reikalų ministrą M. Misiukonį trečiadienį V. Adamkus apdovanojimo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu. Kartu buvo apdovanota daug Lietuvai nusipelniusių rezistencijos dalyvių, politikų, visuomenės ir meno veikėjų, mokslininkų ir žurnalistų.

Šią savaitę M. Misiukonio apdovanojimu pasipiktino per 30 Seimo narių, daugiausiai konservatoriai.

Anot jų, M. Misiukonis keliasdešimt metų dirbo okupacinio sovietų režimo represinėse struktūrose, dalyvavo daugelyje baudžiamųjų bei kovos su partizanais akcijų bei paskutinio Lietuvos partizano Antano Kraujelio sunaikinimo operacijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (31)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (73)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (11)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (69)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (217)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.