Lietuva pirmą kartą rinks ne tiesiog Prezidentą, bet Prezidentą, kuris gali būti patikimas vyriausiasis karinių pajėgų vadas, mano komunikacijos specialistas Mykolas Katkus, atsižvelgdamas į Rusijos grėsmės svarbą rinkimų kampanijoje.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Pasak jo, Dalia Grybauskaitė sieks pabrėžti pasirinkimo „momento svarbą“, o Zigmantui Balčyčiui teks mėginti parodyti save kaip šiam vaidmeniui pakankamai brandų „Prezidentą valstybininką“.

„Tai ne tiek Katino Leopoldo taktika kiek Valdo Adamkaus taktika, kuri buvo Katino Leopoldo taktika“, – apie Z. Balčyčio pasirodymą pirmajame Prezidento rinkimų ture LRT televizijos laidoje „Teisė žinoti“ pirmadienį kalbėjo komunikacijos konsultantų įmonės „VRP Hill+Knowlton Strategies“ vadovas M. Katkus.

Mykolas Katkus
Mykolas Katkus
© DELFI / Valdas Kopūstas

Pasak jo, Z. Balčyčio ramumas buvo didžiulė problema pirmame rinkimų ture ir kainavo „tikrai daug balsų“, tačiau likus dviem kandidatams ši jo pozicija gali imponuoti daugeliui žmonių.

„Jei pažiūrėtume sociologines apklausas, žmonės nori, kad Prezidentas būtų santūrus, išlaikytas“, – sako komunikacijos M. Katkus.

Kita vertus, pasak M. Katkaus, „mes pirmą kartą savo istorijoje renkame ne tik Prezidentą, bet ir vyriausiąjį karinių pajėgų vadą. Tas tikrai buvo vyraujanti tema rinkimuose. (…) Klausimas, kuris iš kandidatų bus tas tikras „karinių pajėgų vadas“. (...) Ponui Balčyčiui reikės iš to ramumo išeiti norint tai kažkaip parodyti“.

Gavęs 13 proc. rinkėjų palaikymą jis turės save kaip „Prezidentą valstybininką“ parodyti ir likusiai visuomenės daliai, tačiau D. Grybauskaitė taip pat šioje srityje nesnaus, mano M. Katkus.

„Ponia Grybauskaitė turbūt bandys mobilizuoti parodydama momento svarbą: dabar yra laikas, kai mes renkamės tarp Rytų-Vakarų, dabar yra laikas, kai negalime patikėti mažiau patyrusiam, pasak jos, politikui“, – aiškino komunikacijos specialistas.

Z. Balčyčio „sėkmė“ – „dūmų užsklanda“

Tai, kad D. Grybauskaitė siekdama perrinkimo nesugebėjo laimėti pirmajame ture, pateikiama kaip jos pralaimėjimas. Tačiau D. Grybauskaitė yra „akivaizdi“ šių rinkimų lyderė, teigia Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

Z. Balčyčio antrąją vietą socialdemokratai bando pateikti kaip pergalę, tačiau tai yra „dūmų užsklanda“, mano E. Masiulis.

„Buvo tikėtasi apie 20 proc. [balsų]. Kai partija yra aukštumoje – 23–25 proc. reitingo – ir kandidatas gauna pusę... Ir dar šiandien kalba, kaip jis patrauks konservatorių ir liberalų balsus – tai pirmiausia tegu ponas Balčytis susirenka savo socialdemokratų balsus prieš norėdamas ką nors patraukti“, – LRT televizijos laidoje „Teisė žinoti“ teigė liberalų lyderis.

Keturios Z. Balčyčio silpnybės pagal A. Kubilių

Konservatorių-krikdemų lyderis Andrius Kubilius paprašytas įvardinti, kas galėtų padėti Z. Balčyčiui laimėti prieš D. Grybauskaitę, teigė galintis įvardinti tik tai, kas jam trukdys.

„Kandidatas be aistros. Su atsarginiu parašiutu. Tai iš karto dalinai griauna visą reikalą. Antras dalykas, manau, jam gali labai stipriai pakenkti ta vadinama koalicijos parama, kuri susiveda į Tomaševskio su visomis Georgijaus juostelėmis ir Uspaskicho paramą“, – sakė A. Kubilius.

Z. Balčytis, A. Ufarto (BFL) nuotr.
Pasak konservatorių lyderio, Z. Balčyčiui gali pakenkti „vaizdas, kad socialdemokratai čia bando užbaigti savo piramidės statybą“. Pasak jo, susidarytų situacija, kai Prezidentas pagal partinę liniją būtų pavaldus premjerui, o rinkėjai turėtų vertinti Prezidento savarankiškumą ir galimybę būti „konstitucine atsvara“.

Ketvirtas dalykas, kuris A. Kubiliaus nuomone gali pakišti koją Z. Balčyčiui, yra tai, jog „Kremlius akivaizdžiai demonstruoja, kad nenori stipraus prezidento ir nenori Grybauskaitės“.

„Nenoriu sakyti, kad Z. Balčytis kuo nors blogas – jis tik neturi tos patirties, to stiprumo, atrodys kaip silpnesnis Prezidentas“, – sakė A. Kubilius.

M. Katkus: nekantriai lauksiu debatų

Pasak politinės komunikacijos specialisto M. Katkaus, D. Grybauskaitei būtų patogiau konkuruoti su ryškesne ir aiškesne asmenybe nei Z. Balčytis.

„Jei būtų ponas Paulauskas išėjęs į antrą turą, būtu nesunku tada prisiminti visą seną bagažą nuo 1997 metų (...). Jei būtų išėjęs ponas Puteikis į antrą rinkimų turą, būtų labai aiški takoskyra: sistema prieš nesistemą ir pan“, – sako M. Katkus.

Pasak jo, kandidatai per debatus kalbėjo panašius dalykus ir žmonėms lieka rinktis emociniame lygmenyje.

„Esame situacijoje, kai išryškinti skirtumus sudėtinga, – diskusijoje sakė M. Katkus. – Aš nekantriai lauksiu debatų“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (239)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (251)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Joniškio rajone iš voljero pabėgusi meška jau surasta atnaujinta 08.16 (122)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (94)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (63)

Lengvas pasivaikščiojimas draugiškose rungtynėse Rygoje Lietuvos rinktinei išėjo į naudą –...

Kodėl Kembridžo kunigaikštienė niekada nedalija autografų? (1)

Kate Middleton – viena iš dažniausiai fotografuojamų moterų visame pasaulyje ir galbūt...

Gyvai / Lietuvos triatlono taurės 4-as etapas Veisiejuose (1)

Rugpjūčio 19-ąją šeštadienį vienas gražiausių Pietų Lietuvos krašto miestelių Veisiejai...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (25)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (28)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (118)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...