M. A. Pavilionienei suteiktas mokslo laipsnį

 (9)
Šis diplomas Vilniaus universiteto Visuotinės literatūros katedros ir Moterų studijų centro vadovei M. A. Pavilionienei įteiktas už monografiją "Lyčių drama".

Pasak Vilniaus universiteto pranešimo, tai - pirmasis šalyje apgintas habilitacinis darbas, paklojęs pamatą teorinei ir praktinei feminizmo sklaidai, naujai mokslo krypčiai Lietuvoje.

Pernai rudenį Lietuvos mokslo taryba Vilniaus universitetui (VU) pasiūlė panaikinti VU Senato sprendimą suteikti daktarės mokslo laipsnį A. M. Pavilionienei, kadangi jos monografiją laiko ne moksliniu, o publicistiniu darbu.

Tačiau VU Senatas dar kartą patvirtino M. A. Pavilionienės disertacijos gynimo komiteto nuomonę suteikti jai habilituotos daktarės mokslo laipsnį.

Prieš ministrui priimant sprendimą registruoti M. A. Pavilionienės mokslinį laipsnį, buvo sudaryta bendra komisija šiai problemai išnagrinėti, tačiau bendros nuomonės nebuvo prieita.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimo, diskusijoje išryškėjo, kad skirtingai traktuojamos kai kurios teisės aktų, nustatančių reikalavimus disertacijoms, reglamentuojančių disertacijų gynimo bei diplomų registravimo procedūras, normos.

Todėl ministras K. Platelis pavedė Mokslo ir studijų departamentui, pasitelkiant ekspertus iš Lietuvos mokslo tarybos, parengti ir pateikti siūlymus dėl Lietuvos mokslo laipsnių ir pedagoginių mokslo vardų sistemos bendrųjų nuostatų pakeitimo ir papildymo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Įtaręs galimą dokumentų klastojimą politikas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kaip Teisingumo ministerijoje buvo vykdomas konkursas į Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) direktoriaus pareigas, Vilniaus miesto vicemeras, TS-LKD kandidatas į teisingumo ministrus Valdas Benkunskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba bei, ginant viešąjį interesą, stabdyti konkurso rezultatų įsigaliojimą.

Kilo įtarimas dėl Kauno ligoninės remonto: pasinaudota plačiai žinoma schema (5)

478 tūkst. eurų – tiek bendrovei „Irdaiva“ atseikėjo jos subrangovė „Niskama“ už perleistą galimybę remontuoti Respublikinę Kauno ligoninę, ir savo ruožtu darbus perleido dar vienai įmonei, pranešime spaudai skelbia Viešųjų pirkimų taryba.

A. Nako padėjėjai kreipėsi į teismą: dirbti liko tas, kuris sutiko pinigus atiduoti Seimo nariui (283)

Seimo narys Audrius Nakas turės bylinėtis teisme su buvusiais savo bendražygiais. Vasarą jis atleido du savo padėjėjus, kurie dėl to kreipėsi į teismą. DELFI šaltinių teigimu, naujas į darbą priimtas padėjėjas pripažino, kad dirba tik fiktyviai ir savo atlyginimą atiduota Seimo nariui.

T. Žilinskas: tarnybiniai gyvūnai galėtų būti prilyginti pareigūnams (59)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas neatmeta galimybės svarstyti, kad tarnybiniams gyvūnams būtų suteiktas pareigūno, o ne valstybės turto statusas.

R. Paksas išsakė nuomonę apie K. Komskį, jo brolį ir nušautą šunį (566)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina nesieti Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio su jo brolio nušauto pasieniečio šuns istorija.