Lukiškių aikštę siūloma pervardyti Lituanikos vardu

 (12)
Lietuvių jaunimo bendrija "Lituanica" pasiūlė Vilniaus Lukiškių aikštę pervardyti Lituanikos vardu, taip įamžinant Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlanto vandenyną.
Kreipimesi į Vilniaus miesto merą Rolandą Paksą "Lituanica" rašo, kad transatlantinių lakūnų atminimas Vilniuje dar nėra deramai pagerbtas.

Todėl "Lituanica" siūlo ne tik pervardyti Lituanikos vardu Lukiškių aikštę, bet ir pastatyti joje atminimo koplytstulpį, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vardą suteikti mokyklai, įkurti muziejų ir surengti Vilniaus moksleivių viktoriną apie transatlantinį skrydį.

Vilniaus meras R. Paksas yra sportinės aviacijos entuziastas ir pats laisvalaikiu pilotuoja sportinį lėktuvą.

Lukiškių aikštė Vilniuje, praėjusio dešimtmečio pradžioje iškėlus iš jos Lenino skulptūrą, tebėra beveidė.

Maždaug prieš pusantrų metų, kai Seimas ėmėsi svarstyti aikštės koncepciją, visuomenėje susidūrė priešingos nuomonės dėl jos likimo. Paruošti koncepciją patikėta Vyriausybei, bet tai dar nėra padaryta.

S. Darius ir S. Girėnas vienmotoriu monoplanu "Lituanica" kiaušinis 1933 metais, pakilę Niujorke, perskrido Atlanto vandenyną ir neaiškiomis aplinkybėmis sudužo Soldino miške dabartinėje Lenkijos teritorijoje. Pilotai buvo užsibrėžę nuskristi į laikinąją sostinę Kauną.

Jie įveikė 6411 kilometrų ir pagal to meto skridimo tolį užėmė antrą vietą pasaulyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: koaliciją galime suformuoti ir be konservatorių ar socialdemokratų koalicijos sudėtis lieka neaiški (463)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) valdančiąją koaliciją gali suformuoti ir be partijų, kurios užėmė antrą bei trečią vietą rinkimuose, jei šios nenorės bendradarbiauti, sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Po neseniai pasibaigusių konsultacijų tarp LVŽS ir TS-LKD partijos liko prie savo ankstesnių nuostatų: „valstiečiai-žalieji“ nori plačios koalicijos su konservatoriais ir socialdemokratais bei nenori dirbti su Liberalų sąjūdžiu, tuo tarpu konservatoriai nenori daugumos su socialdemokratais ir koalicijoje mieliau matytų liberalus.

Pareigūnų profsąjungos į Telšių raj. žuvusio pareigūno tyrimą žada įtraukti švedų ekspertus (6)

Pareigūnų profesinės sąjungos Telšių raj. tarnybos metu žuvusio pareigūno atvejį žada analizuoti pasitelkiant švedų ekspertus. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), po nelaimės niekas nepasikeitė, naujos tragedijos galime sulaukti bet kada.

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams (10)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (810)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais bei nori, kad specialiosios tarnybos patikrintų visus parašą ant koalicijos sutarties dedančius partijų lyderius.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (16)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.