Lukašenkos režimas - fašizmo ir bolševizmo mišinys

 (2)
Baltarusijos 13-ojo šaukimo Aukščiausios tarybos pirmininkas S. Šareckis, skaitydamas pranešimą apie diktatoriško režimo Baltarusijoje esmę, dabartinio Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos režimą lygino su fašizmu.

"Lukašizmas - tai bolševizmo ir fašizmo mišinys", sakė S. Šareckis.

Pasak S. Šareckio, žiaurus A. Lukašenkos režimas Baltarusijoje sąlygoja verslininkų ir jų kapitalo pasitraukimą iš šalies. Jis priminė, kad Baltarusijoje paslaptingai dingo ne vienas, nepritariąs A. Lukašenkos režimui, dalis jų suimta ir be teismo laikoma kalėjimuose.

Tačiau A. Šareckis savo pranešime dar kartą pakartojo, kad vienintelė išeitis iš situacijos Baltarusijoje - valdžios ir opozicijos derybos, nors A. Lukašenka viskai neseniai pareiškė, kad su opozicija nesės derėtis nei prie apvalaus, nei prie kampuoto stalo.

Atidarydamas šeštadienį prasidėjusią tarptautinę konferenciją "Žmogaus teisės ir demokratija Baltarusijos respublikoje" Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis pažymėjo, jog Europos bendrijai labai svarbu nenumoti ranka į tuos antidemokratiškus procesus, kurie šiuo metu vyksta Baltarusijoje.

Demokratijos užtikrinimo Baltarusijoje svarbą Europai pabrėžė ir Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris. Jis teigė, kad pasaulis į demokratijos procesams kaimyninėje šalyje reaguoja per silpnai, konformistiškai ir kvietė pasaulio valstybių vadovus nepamiršti savo pažadų.

Dvi dienas truksiančioje konferencijoje numatoma įregistruoti Tarptautinės parlamentinio solidarumo grupės demokratijai Baltarusijoje remti narius ir priimti įstatus.

Sudaryti tarptautinę parlamentinę grupę pasiūlė Lietuvos Seimo grupės ryšiams su Baltarusijos Aukščiausiąja taryba vadovas Saulius Pečeliūnas, vienas iš konferencijos organizatorių. Ši parlamentinė grupė gali būti nuolat veikianti institucija, siekianti užtikrinti demokratiją Baltarusijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (31)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (73)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (11)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (69)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (217)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.