Į Vilniuje vykstantį metinį diplomatinių atstovybių vadovų pasitarimą susirinkę ambasadoriai vakar išgirdo šalies Prezidento Valdo Adamkaus raginimą imtis daugiau iniciatyvos ir atsisakyti valdininkiško požiūrio.
Šalies vadovams bei diplomatams teko išklausyti ir vyriausio ambasadoriaus - 81 metų Vytauto Antano Dambravos pamokslą apie tai, koks turi būti idealus diplomatas.

Anot V.A.Dambravos, šiais laikais pagrindinis diplomatų uždavinys - kontroliuoti sudėtingas situacijas ir būti lojaliems valstybei. Pastarųjų šios kalbos žodžių ambasadorius greičiausiai netaikė sau.

Klausydamiesi vaizdingos kalbos, Prezidentas ir kiti valstybės vadovai bei diplomatai tarsi pamiršo, kad dar gegužę ambasadoriui Ispanijoje V.A.Dambravai užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pareiškė papeikimą.

V.A.Dambrava samprotavo, kad idealus diplomatas privalo mokėti lotynų, graikų, prancūzų, ispanų, turkų kalbas. Be to, V.A.Dambravos teigimu, Rusijos imperatorė Jekaterina II reikalaudavo atsiųsti tik jaunus ir dailios išvaizdos užsienio šalių atstovus.

Ambasadorius taip pat priminė, kad Olandijoje buvo laikomasi nuostatos, jog diplomatai turi pajėgti išgerti daug alkoholio ir išsilaikyti ant kojų.

Tuomet dėl Lietuvos ambasados darbuotojų kaltės Ispanijos pareigūnai į laisvę paleido vieną labiausiai ieškomų Lietuvoje nusikaltėlių Audrių Lazauską, pravarde "Lazeris", kuris priklausė verslininką Rimą Okuličių reketavusiai nusikalstamai gaujai.

Ispanijos pareigūnai buvo priversti paleisti A.Lazauską, nes Lietuva nesuskubo laiku pateikti prašymo dėl šio suimtojo ekstradicijos. Paaiškėjo, kad reikiami dokumentai nebuvo išsiųsti paštu, bet perduoti per Lietuvoje atostogavusį ambasados patarėją, kuris nieko neišmanė apie gabenamo dokumento svarbą.

Be to, dokumentai užsigulėjo ambasados stalčiuose, nes tuo metu ambasadorius V.A.Dambrava buvo išvykęs, o lietuviškai nesuprantanti ambasados kanceliarijos vedėja Alicia Dorrego Garcia taip pat nekreipė dėmesio į dokumentus.

Kai šie dokumentai pagaliau pateko Ispanijos pareigūnams, A.Lazauskas jau buvo laisvėje. Antrąkart šioje šalyje paskelbta jo paieška nebuvo sėkminga. Už užsienio politiką atsakingas Prezidentas V.Adamkus tuo metu nereagavo į šiurkščius diplomato vadovaujamos ambasados Ispanijoje nusižengimus.

Vakar Prezidentas V.Adamkus paragino ambasadorius būti aktyvesnius, ieškoti Lietuvai naujų rinkų ir investuotojų. Anot Prezidento, šie metai Lietuvai buvo sudėtingi, nes keitėsi vyriausybės, o kartu ir jų požiūris į valstybės reformų eiliškumą.

Dėl to ne kartą reikėjo papildomai aiškinti Lietuvos tikslus, sklaidyti įvairiausias užsienyje kilusias abejones. V.Adamkus ragino Vyriausybę neatidėlioti Lietuvos pažangai bei euroatlantinei integracijai svarbių sprendimų ir taip padėti mūsų diplomatams.

Šalies vadovas pridūrė, kad ryšys turi būti abipusis: "Atstovybėms nederėtų vien tik laukti Vilniuje suformuluotų užduočių. Kiekvieno iš jūsų aktyvumas yra būtinas ir sveikintinas - ypač siekiant gyvo Lietuvos dalyvavimo europiniuose bei pasauliniuose procesuose".

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaip „Brexit“ sužlugdė sėkmingą verslą (8)

Kente bankrutavus dešimtmečius gyvavusiai žemės ūkio bendrovei, be darbo palikusiai pustrečio...

Musulmonų dvasininkas atskleidė, kuo „Islamo valstybė“ vilioja jaunus Europos musulmonus (34)

Europoje surengti trys nauji teroristiniai išpuoliai. Praėjus kelioms valandoms po to, kai per...

Specialistai stebėjo greitkelį ties Kaunu: apstulbino vairuotojų įžūlumas

Pastaruoju metu greitkelyje A1 ties Kaunu buvo vykdyti didelio masto tyrimai. Buvo ne tik...

Sukčiavimo schemų TOP 10 (5)

Nuo trumposios žinutės iki netikrų sąskaitų, nuo apgaulingų investicijų iki tapatybės...

Iš atostogų – ne tik su gerais įspūdžiais, bet ir su nemaloniomis odos ligomis

Iš atostogų kartais parsivežami ne tik geri įspūdžiai, bet ir odos ligos . Gydytoja...

Orai: vasara pasiduoda (26)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...

Grikių pudingas – tobuliems veganiškiems pusryčiams

Grikių ir chia sėklų pusryčiai , paruošiami iš vakaro, yra tikrai neįtikėtinas atradimas....

3 milijardų apyvartą valdančios bendrovės prezidentė: pinigus pradėjau uždirbti vos 12 metų (34)

Iš Glazgo kilusi Allison Kirkby – nedidutė, tvirto sudėjimo šviesiaplaukė – valdo...

„Celtics“ ir „Cavaliers“ įvykdė grandiozinius mainus: K. Irvingas keliasi į Bostoną (4)

Vėlyvą naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku NBA lygą supurtė didžiausi šios...