Literatūriniu ekspresu lietuviai važiuos tuščiomis kišenėmis

Kaip BNS korespondentui sakė Lietuvoje projektą kuruojančios viešosios įstaigos "Lietuviškos knygos" kultūros programų koordinatorė Aušrinė Jonikaitė, Vyriausybė projektui skyrė 100 tūkst. litų, nors kol kas realiai į sąskaitą jie dar nėra pervesti.

Sausio mėnesį Vyriausybė žadėjo iš rezervo fondo projektui skirti 250 tūkst. litų.

Šį sekmadienį į Lisaboną išvažiuoja Lietuvai šiame projekte atstovaujantys poetai Arnas Ališanka, Laurynas Katkus ir rašytojas Henrikas Kunčius.

"Negalime sumažinti išlaidų viešbučių ir kelionės sąskaita, todėl reikės atimti pinigų nuo renginių, kurie taps gal kiek kuklesni", sakė A. Jonikaitė.

Projekto "Literatūrinis ekspresas" iniciatorius yra Vokietijos literatūros sklaidos organizacijos "Literaturwerkstatt Berlin" vadovas Thomas Wohlfahrt (Tomas Volfartas).

Organizatorių teigimu, šiuo projektu siekiama suvienyti literatūrinę Europą, kad rašytojai galėtų tarpusavyje pabendrauti ir pasidalinti patirtimi.

Iš viso "Literatūriniu ekspresu" keliaus daugiau nei 100 literatų iš 43 Europos šalių.

"Literatūros ekspreso" renginiai Portugalijos sostinėje prasidės kitą pirmadienį, o traukinys iš ten į Madridą pajudės birželio 7 dieną.

Traukinys į Vilnių iš Kaliningrado turėtų atvykti birželio 26 dieną.

Geležinkelio stotyje rašytojus ir poetus pasitiks jungtinis Lietuvos, Vokietijos, JAV, Kinijos ir Rusijos muzikantų ansamblis, kuris atliks džiazo performansą, o vakare ekspreso dalyvius Rotušėje ketina priimti Vilniaus meras Rolandas Paksas.

Birželio 27 dieną Vilniaus kavinėse, kultūros centruose, muziejuose vyks literatūriniai skaitymai, dalyvius ketina priimti prezidentas Valdas Adamkus, o vakare Trakų pilyje vyks renginys "Lietuvos mažumos priima Europą", kurį rengia Karaimų kultūros centras.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.