Lietuvos valstiečių partija (LVP) tikisi

 (1)
Lietuvos valstiečių partija (LVP) tikisi Seimo rinkimuose laimėti pakankamai vietų, kad be jos atstovų pritarimo parlamente nebūtų įmanoma patvirtinti šalies biudžeto ar formuoti žemės ūkio politikos.
Spaudos konferencijoje trečiadienį partijos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad Valstiečių partija sieks tapti valdančiosios koalicijos nare.

Spalio 8 dieną vyksiančiuose rinkimuose s avo pagrindiniais varžovais LVP laiko Socialdemokratinę koaliciją, Naująją Sąjungą (NS, socialliberalai) ir konservatorius.

R. Karbauskis patvirtino, jog Valstiečių partija rinkimuose dalyvaus viena. Jos sąraše daugiamandatėje apygardoje - 88 kandidatai, kurių dauguma, pasak R. Karbauskio, yra "žemdirbiai, ūkininkai".

Pirmuoju sąraše įrašytas LVP pirmininkas R. Karbauskis, antras - Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, trečias -Lietuvos melioracijos įmonių asociacijos pirmininkas ir LVP valdybos pirmininkas Kazys Sivickis.

R. Karbauskis neigė, jog Ūkininkų sąjungos ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovams nusprendus kandidatuoti socialliberalų sąraše, LVP neteko šių organizacijų paramos.

Valstiečių lyderis teigė, jog daugiau kaip 40 kandidatų, esančių LVP sąraše, priklauso minėtoms žemdirbių organizacijoms. R. Karbauskio nuomone, Ūkininkų sąjungos ir Žemės ūkio bendrovių asociacijos pirmininkai nusprendė kandidatuoti NS sąraše todėl, kad socialliberalai jiems pažadėjo postus būsimojo Seimo komitetuose ar vyriausybėje.

Savo ruožtu LVP neliko skolinga Naujajai sąjungai ir spaudos konferencijoje R. Karbauskis pristatė ekssocialliberalą, Lazdijų rajono merą Joną Matulevičių, kurio kandidatūrą valstiečiai ketina paremti Seimo rinkimuose.

J. Matulevičius į Lazdijų rajono tarybą buvo išrinktas pagal NS sąrašą, tačiau neseniai pasitraukė iš jos gretų. Aiškindamas šį savo sprendimą, Lazdijų meras teigė, jog tik Valstiečių partija gali apginti žemdirbių interesus.

BNS žiniomis, Valstiečių partijos atstovai anksčiau tikėjosi susitarti su NS dėl bendradarbiavimo rinkimuose, tačiau visos viltys žlugo, kai vienas leidinys pacitavo NS pirmininko Artūro Paulausko žodžius iš susitikimo su Panevėžio verslininkais, jog "laikas tvirtai pasakyti, kad žemdirbys negali diktuoti sąlygų valstybei, o ši neprivalo jo išlaikyti".

Praėjusią savaitę kitame leidinyje A. Paulauskas teigė, jog iš jo kalbos buvo sąmoningai atrinkti keli sakiniai, kurie "negali atspindėti mano pozicijos žemės ūkio tema".

R. Karbauskis spaudos konferencijoje teigė, jog tokie paaiškinimai jo neįtikina. "Arba A. Paulauskas meluoja kalbėdamas su verslininkais, arba jis meluoja kalbėdamas su žemdirbiais", sakė Valstiečių partijos pirmininkas.

"Po rinkimų mes sieksime turėti įtakos Seimo žemės ūkio komitete, Žemės ūkio ministerijoje, galbūt šiek tiek Finansų ir Ūkio ministerijose", sakė R. Karbauskis. Jis pažymėjo, jog jei LVP parlamentaras bus paskirtas žemės ūkio ministru, jis privalės atsistatydinti iš Seimo narių.

Dabar Lietuvos įstatymai nedraudžia Vyriausybės nariui būti ir parlamentaru.

Jei Valstiečių partijai nepavyks įgyvendinti šių ambicingų planų, R. Karbauskio nuomone, partijai grės išnykimas.

LVP rinkimų kampanijai ketina išleisti apie 200 tūkst. litų, kuriuos ketina surinkti iš savo narių. "Stambių rėmėjų neturime", sakė R. Karbauskis.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 

Lietuvoje

Klaipėdoje – šventė: įžiebė ir Kalėdų eglę, ir magišką sniego rutulį (41)

Klaipėda savo pagrindine miesto Kalėdų egle ir kitais šventiniais akcentais šiemet siekė tapti itin išskirtine. Šeštadienio vakarą Kalėdų senelis stebuklingais žodžiais įžiebė gyvą Kalėdų eglę bei greta jos sumontuotą milžinišką sniego rutulį. Gausiai susirinkę klaipėdiečiai neslėpė susižavėjimo, nes nieko panašaus uostamiestyje dar nebuvo matę.

V. Andriukaitis: esame gilioje krizėje (356)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis sako, kad socialdemokratų partija po rinkimų yra gilioje krizėje. Jis kritikuoja socialdemokratų pasirinktas ministerijas ir sako, kad socdemams svarbiausi turi būti socialinės apsaugos, švietimo ir sveikatos reikalai.

Naktį eismo sąlygas sunkins sniegas ir plikledis (3)

Sudėtingiausios eismo sąlygos dėl snygio šeštadienio popietę buvo vakariniuose šalies rajonuose. Čia valstybinės reikšmės keliai padengti sniego sluoksniu, provėžoti ir slidūs, šie keliai yra barstomi.

Po žinios apie apklausą STT – G. Steponavičiaus reakcija: paaiškino, kodėl buvo iškviestas (125)

Seimo narys Gintaras Steponavičius savo feisbuko paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame paaiškinamas esą tikrasis apsilankymo Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) tikslas.

Pasieniečių trofėjai: nuo kontrabandos automobilių iki radijo bangomis valdomų valčių (6)

Pagėgių kraštas ilgą laiką garsėjo cigarečių kontrabandos mastais. Įdiegus stacionarias stebėjimo sistemas Lietuvos pasienyje su Kaliningrado sritimi, kontrabandininkų klestėjimo laikai baigėsi. Anksčiau per valstybės sieną kontrabanda buvo gabenama motorinėmis valtimis, plaustais, taip pat plaukikų, vadinamų „ichtiandrais“, pagalba.