Lietuvos vadovai aptarė derybų su rusų naftos bendrovėmis strategiją

 (1)
Po susitikimo premjeras Andrius Kubilius sakė, kad Lietuva pradeda derybas su "Jukos" bendrove ir tikisi, kad aktyviau derybos vyks ir su "LUKoil" bendrove.

"Mūsų planas - iki gegužės vidurio turėti bent vieną ilgalaikę sutartį", pabrėžė A. Kubilius.

Jo teigimu, Lietuvai būtų geriausia, jei abi Rusijos naftos bendrovės pirktų "Mažeikių naftos" akcijas ir tiektų jai žaliavą. Derybų strategiją šią savaitę parengė Ūkio ministerija.

Pasak premjero, su "Jukos" atstovais vyksta derybos dėl 10 proc. akcijų paketo, o "LUKoil" nėra pareiškęs savo pageidavimų.

"Mes norėtume juos kuo greičiau išgirsti. Aišku, mums svarbiausia yra ilgalaikės naftos tiekimas, ir tik su tokia sąlyga galime kalbėti apie akcijų pardavimą", pabrėžė premjeras.

"Mažeikių naftos" akcijos rusams bus parduodamos arba išleidžiant akcijų emisiją, arba parduodant Vyriausybės dabar valdomas. Premjero teigimu, dabar labiau linkstama prie pastarojo varianto.

Šią savaitę ūkio ministras Valentinas Milaknis sakė, kad Vyriausybė Rusijos naftos tiekėjams planuoja parduoti iki 10 proc. "Mažeikių naftos" akcijų. Tačiau jei atsirastų du investuotojai, pasak V. Milaknio, dėl akcijų paketo dydžio galėtų būti svarstoma iš naujo.

Lietuvos naftos koncerną nuo pernai rudens valdo JAV bendrovė "Williams International", įgijusi trečdalį akcijų, kitos priklauso Vyriausybei.

Oficialiai nepatvirtintomis žiniomis, "Jukos" siekia gauti 12,5 proc. "Mažeikių naftos" akcijų ir vietą valdyboje. Koncernas per Būtingės terminalą kasmet eksportuotų 2,5 mln. tonų, o Mažeikių gamyklai patiektų 1,7 mln. tonų naftos.

"LUKoil", neoficialiais duomenimis, norėtų valdyti maždaug trečdalį "Mažeikių naftos" akcijų ir dalyvauti jos valdyme. Koncernas garantuotų 6 mln. tonų naftos tiekimą per metus.

A. Kubiliaus teigimu, kol kas nenumatoma, kad Lietuvos Vyriausybės atstovai dalyvautų kitą savaitę Londone vyksiančiame "Mažeikių naftos" ir "LUKoil" susitikime.

Penktadienį vykęs pokalbis, pasak Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio, surengtas prezidento kvietimu.

"Kartu pavalgėme pusryčius nemokamai ir slaptai", pridūrė Seimo vadovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (116)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (13)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (893)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (431)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.