Lietuvos rinka apsaugota nuo pasiutlige užkrėstos jautienos

 (2)
Valstybinė veterinarijos tarnyba užtikrino, kad Lietuvos rinka yra apsaugota nuo karvių pasiutlige užkrėstos daniškos jautienos. Ferma, kurioje augintos pasiutlige užsikrėtusios karvės, buvo sudeginta, jautienos eksportas iš Danijos uždraustas.
Valstybinė veterinarijos tarnyba gavo oficialų pranešimą iš Danijos, kuriame patvirtinama ankstesnė informacija, jog galvijų pasiutligės židinys yra būtent šioje šalyje.

Lietuva šią savaitę uždraudė įvežti danišką jautieną ir jos produktus.

Valstybinės veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Konstantinas Gedrimas BNS korespondentui sakė, jog jautiena iš Danijos į Lietuvą ir iki draudimo nebuvo importuojama, todėl vartotojams nėra ko baimintis.

Pasak jo, nedidelius kiekius jautienos įsiveža specifinį maistą gaminantys restoranai, tačiau nustatyta, kad jie jautieną atsiveža iš Prancūzijos. Greito maisto restoranai mėsainiams mėsą atsiveža iš Lenkijos.

Danijoje plintanti galvijų pasiutligė gali būti užkrečiama per pašarus, ligos simptomai pasireiškia po 5-6 metų. Žmogui suvalgius užkrėstos mėsos, ligos simptomai gali pasireikšti po 5-10 metų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Įtaręs galimą dokumentų klastojimą politikas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kaip Teisingumo ministerijoje buvo vykdomas konkursas į Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) direktoriaus pareigas, Vilniaus miesto vicemeras, TS-LKD kandidatas į teisingumo ministrus Valdas Benkunskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba bei, ginant viešąjį interesą, stabdyti konkurso rezultatų įsigaliojimą.

Kilo įtarimas dėl Kauno ligoninės remonto: pasinaudota plačiai žinoma schema (4)

478 tūkst. eurų – tiek bendrovei „Irdaiva“ atseikėjo jos subrangovė „Niskama“ už perleistą galimybę remontuoti Respublikinę Kauno ligoninę, ir savo ruožtu darbus perleido dar vienai įmonei, pranešime spaudai skelbia Viešųjų pirkimų taryba.

A. Nako padėjėjai kreipėsi į teismą: dirbti liko tas, kuris sutiko pinigus atiduoti Seimo nariui (278)

Seimo narys Audrius Nakas turės bylinėtis teisme su buvusiais savo bendražygiais. Vasarą jis atleido du savo padėjėjus, kurie dėl to kreipėsi į teismą. DELFI šaltinių teigimu, naujas į darbą priimtas padėjėjas pripažino, kad dirba tik fiktyviai ir savo atlyginimą atiduota Seimo nariui.

T. Žilinskas: tarnybiniai gyvūnai galėtų būti prilyginti pareigūnams (58)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas neatmeta galimybės svarstyti, kad tarnybiniams gyvūnams būtų suteiktas pareigūno, o ne valstybės turto statusas.

R. Paksas išsakė nuomonę apie K. Komskį, jo brolį ir nušautą šunį (561)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina nesieti Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio su jo brolio nušauto pasieniečio šuns istorija.