Lietuvos prezidentas šalies ūkio nuosmukį pavadino iššūkiu

 (1)
Nepriklausomybės paskelbimo dienos proga, susitikęs su Lietuvoje akredituotais diplomatinių atstovybių atstovais, prezidentas V. Adamkus teigė, jog per dešimt metų nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuva sukūrė stabilią demokratinę sistemą ir veikiančią rinkos ekonomiką, tapo visateise, konstruktyvia, žmogaus teises gerbiančia tarptautinės bendruomenės nare.

Tačiau jis pripažino, kad Lietuva susiduria su panašiomis problemomis, kaip ir kitos Vidurio Europos valstybės, - ekonominio ciklo svyravimais, užsitęsusia privatizacija, administraciniais ir biurokratiniais verslo suvaržymais.

"Dideliu iššūkiu" Lietuvai prezidentas V. Adamkus pavadino pastarojo meto ūkio nuosmukį ir jį lydinčius negatyvius socialinius reiškinius.

Tačiau prezidentas pabrėžė, jog Lietuva, siekdama tapti visateise Europos bendruomenės nare, yra pasiryžusi šį iššūkį įveikti.

"Prieš dešimtį metų Lietuva buvo įsitikinusi, kad ji galės būti saugi ir klestėti tik tapusi Europos ir euroatlantinių struktūrų nare", teigė savo kalboje V. Adamkus.

Pasak prezidento, Lietuvos narystė Europos Sąjungoje ir NATO reikalinga visų pirma Lietuvos žmonių saugumui ir gerovei.

V. Adamkus pastebėjo, jog Lietuvos euroatlantinė integracija dar ne visur suprantama vienodai, tuo tarpu Lietuva laikosi pozicijos, kad kiekviena valstybė turi teisę pasirinkti būdus užsitikrinti savo saugumą ir gerovę.

"Todėl norėčiau dar sykį pakartoti, kad Lietuvos narystė NATO nėra prieš ką nors nukreipta", sakė prezidentas.

Jis paminėjo, kad šiandien Lietuva palaiko diplomatinius santykius su 124 valstybėmis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos?

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (83)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (29)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.

Baigiamos nešioti rinkėjų kortelės (22)

Gyventojams šį šeštadienį baigiamos nešioti rinkėjų kortelės. Pasak vyriausiosios rinkimų komisijos, jas turėtų būti spėta išnešioti laiku – iki vakaro.