Lietuvos paviljoną Hanoveryje apžiūrėjo 1,5 mln. lankytojų

 (4)
Likus mėnesiui iki pasaulinės parodos EXPO 2000 Hanoveryje pabaigos, Lietuvos paviljoną aplankė pusantro milijono lankytojų. Tai pranešė Lietuvos paviljono direktorė Danutė Develytė.
Pasak pranešimo, rugsėjo 2 dieną Lietuvos paviljonas sulaukė rekordinio skaičiaus svečių per vieną dieną - tądien jį apžiūrėjo 30 tūkst. lankytojų.

Rugsėjo mėnesį Lietuvos paviljone pristatomą ekspoziciją apžiūrėjo Islandijos prezidentas, Vokietijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai, Vokietijos parlamento Europos reikalų komiteto nariai, Kanados gynybos ministro ir Vokietijos kultūros ir mokslo ministrės vadovaujamos delegacijos, Švedijos aplinkosaugos ministras ir kiti.

Rugpjūčio mėnesį milijonuoju lankytoju, apžiūrėjusiu Lietuvos paviljoną, tapo 58 metų Rolfas Zawaras (Rolfas Zavaras) iš Vokietijos miesto Mainco.

Tada R. Zawaras prisipažino apie Lietuvą žinąs tik tiek, kad ji yra prie Baltijos jūros. R. Zawarui ir jo žmonai Ursulai buvo padovanotos tautinės juostos su užrašu "Lietuva", gintaro suvenyrai, ženkleliai bei informaciniai bukletai apie Lietuvą.

Pasaulinė paroda EXPO 2000 Hanoveryje truks iki spalio 31 dienos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Veryga surado viceministrę (11)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komandą papildė nauja sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė, atrinkta per viešąją atranką, kurios metu kandidatai teikė savo kandidatūras į viceministro ir patarėjo pareigas, rašoma pranešime spaudai.

Keturi valdančiosios koalicijos likimo scenarijai: kuris labiausiai tikėtinas (7)

Valdančiosios koalicijos partneriai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir Socialdemokratų partija – greičiausiai ir toliau liks dirbti kartu, nors jų santykiai banguos.

Kultūros ministerija siūlo riboti teatrų vadovų kadencijų skaičių (28)

Teatrams ir koncertinėms įstaigoms turėtų vadovauti nepriekaištingos reputacijos asmenys, pareigas jie galėtų eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės, siūlo Kultūros ministerija.

Kiek tiksliai pinigų turi sumokėti „Sodra“, kai susergame? (24)

Nuo trečios dienos susirgusiam dirbančiam žmogui pradeda mokėti „Sodra“, ligos pašalpa (nuo 2015 m.) siekia 80 proc. atlyginimo dydžio. Skamba neblogai, kol pats nesusergi ir negauni pašalpos, teigia kai kurie dirbantieji. Anot jų, kai kuriais atvejais susirgęs iš tiesų gauni gerokai mažiau.

Jau svarstomas tikėtinas scenarijus Europai (31)

Europos Bendrijos įkūrimo sutarčiai kovo 25-ąją bus 60 metų. Ją tuomet pasirašė šešios valstybės. Šiandien Bendrija vienija 27 šalis, apie 500 milijonų gyventojų. Tačiau 60-metis nėra vien džiugus, vieninga Europa gyvuoja su ne viena problema: daugėja euroskeptiškų nuotaikų ir politinių jėgų, nesuvaldyta migracijos krizė, ekonominės problemos, padidėjusi terorizmo grėsmė, ir, žinoma, svarbiausia – D. Britanijos pasitraukimas.