Lietuvos pajūryje rasta mazuto teršalų

 (1)
Lietuvos pajūrį pasiekė greičiausiai Rusijos teritoriniuose vandenyse iš nenustatyto laivo išsiliejęs mazutas. Aplinkos ministerija pranešė, kad penktadienį Baltijos jūros pakrantės ruože nuo Rusijos sienos iki Preilos gyvenvietės aptikti mazuto gabaliukai.
Aptikti 2-3 centimetrų dydžio sustingusio mazuto gabaliukai renkami, iki pietų surinkta 10 kg teršalų.

Šie teršalai atplukdyti iš Rusijos teritorinių vandenų per audrą. Dabar teršalai į pakrantę nebepatenka, pranešė Aplinkos ministerija.

Jūros aplinkos apsaugos agentūros teigimu, "katastrofos nėra" - rastas kiekis nėra didelis, ir šiame ruože gali būti surinkta tik kelios dešimtys kilogramų teršalų.

Prie Preilos jūros išmestą mazutą jau renka Neringos komunalinio ūkio darbuotojai.

Ketvirtadienio vakarą Neringos užkardos pasieniečiai, tikrinę pajūrį, nedidelį kiekį sustingusio mazuto gabalėlių pastebėjo kelių kilometrų ruože nuo Alksnynės iki Juodkrantės gyvenvietės. Mazuto gabaliukai rasti kas pusę kilometro.

Trečiadienio vakarą Kaliningrado sričiai priklausančioje Kuršių Nerijos dalyje rasta, jog mazutu užteršta 32 km Baltijos jūros pakrantės.

Maždaug pusės metro pločio mazuto juosta užterštas ruožas driekiasi nuo Rybačio gyvenvietės iki Kulikovo kaimo. Manoma, kad teršalų iš viso yra keliolika tonų.

Rybačis yra artimiausia Nidai gyvenvietė.

Spėjama, kad mazutas į jūrą pateko iš laivo.

Lietuvos aplinkos ministerija kreipėsi į Kaliningrado aplinkos apsaugos komitetą informacijos apie jūros teršimą ir veiksmus Rusijos teritorijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (152)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (3)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (34)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (22)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (182)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.