Lietuvos nacionalsocialistai keičia pavadinimą

Savo prašymą M. Murza argumentavo tuo, kad nacionalsocialistai nusprendė nutraukti savo veiklą, pranešė Teisingumo ministerija.

Penktadienį spaudos konferencijoje Šiauliuose LNSVS sekretorius Audrius Račkauskas pranešė, kad LVSNS veikla nutraukiama, nes yra įkurta Lietuvių tautinio darbo sąjunga, todėl dvi tautinės krypties organizacijos yra nereikalingos.

12 nacionalsocialistų Šiauliuose ketina dalyvauti savivaldybių rinkimuose kaip Nepriklausomybės partijos atstovai ir partijos rinkimų sąrašuose užima pirmąsias vietas.

A. Račkauskas spaudos konferencijoje paneigė spėliojimus, kad LNSVS veiklos nutraukimas susijęs su rinkimais ir teigė, kad savo idėjų neatsisako.

Pasak A. Račkausko, nacionalsocialistų sąjungoje prieš kurį laiką įvyko skilimas. Atsiskyrė nacionalsocialistų ideologas Stanislovas Puščius dabar kuria Lietuvos valstybės stiprinimo sąjungą.

Lietuvių tautinio darbo sąjunga kaip visuomeninė organizacija yra įregistruota Šiaulių savivaldybėje ir veikia šios savivaldybės teritorijoje.

Teisingumo ministerija per 2 metus 9 kartus atsisakė įregistruoti šios sąjungos įstatus, nes jie neatitiko arba Politinių partijų ir politinių organizacijų, arba Visuomeninių organizacijų įstatymų reikalavimų, arba Konstitucijos.

1999 metų pabaigoje Teisingumo ministerija atsisakė įregistruoti Lietuvių nacionalinio judėjimo "Tėvynė" įstatus, nes "Tėvynė" siekė faktiškai įteisinti LNSVS, kurios įstatus ministerija atsisakė registruoti anksčiau.

Aukštesnysis administracinis teismas vasario pradžioje nusprendė patenkinti M. Murzos skundą ir įpareigojo ministeriją per vieną mėnesį nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos išnagrinėti LNSVS prašymą įregistruoti šios sąjungos įstatus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Nota Bene“ šiaušiasi prieš Lietuvos kariuomenės reikalavimą (47)

Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą.Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.

Diskusijos „Realybės įvertinimas: 25 metai po Sovietų Sąjungos griūties“ vaizdo įrašas

VšĮ Geopolitinių studijų centras kartu su Lietuvos Sąjūdžiu 2016 rugsėjo mėn. 26 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gedimino pr. 51, Vilniuje organizavo viešą diskusiją "Realybės įvertinimas: dvidešimt penkeri metai po Sovietų Sąjungos griūties".

NATO naikintuvai 7 kartus lydėjo Rusijos orlaivius (26)

Praėjusią savaitę - rugsėjo 19-25 dienomis - NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 7 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

D. Grybauskaitė siūlo atleisti neblaivų vairavusį teisėją V. Paškevičių (21)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Valerijaus Paškevičiaus atleidimo iš pareigų jam pažeminus teisėjo vardą.

Prognozuoja pirmąją rudenišką vėtrą (3)

Pirmadienį ir antradienį orai dar bus ramūs, tačiau nuo trečiadienio prasidės lietūs, kurie gali atnešti ir tikrą rudenišką vėtrą, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė.