Lietuvos lenkai, pasipiktinę kardinolo Audrio Juozo Bačkio sprendimu perkelti iš Šventosios Dvasios bažnyčios Gailestingojo Jėzaus paveikslą, rengs protesto akcijas, rašoma Lenkijos dienraštyje "Rzeczpospolita".
Lietuvos lenkus papiktino sprendimas perkelti paveikslą iš lenkiškos bažnyčios
© DELFI
Pasak laikraščio, pirmadienį ir antradienį lenkų kilmės tikintieji ketina ištisą parą budėti prie paveikslo ir neleisti išnešti jo iš bažnyčios.

"Gulsime kryžiumi ir savo paveikslo neatiduosime", - sakė "Rzeczpospolitai" Vilniaus tikintieji.

Kardinolas A.J.Bačkis BNS teigė gavęs kelis sprendimu perkelti paveikslą pasipiktinusių žmonių laiškus bei priėmęs kelis asmenis, tačiau apie planuojamą akciją negirdėjo.

"Tikiuosi, kad žmonėms pakaks išminties ir jie neperkels gatvės politikos akcijų į bažnyčią, o šios bažnyčios klebonas ras bendrą kalbą su parapijiečiais. Kas gi gali įsivaizduoti, kad Vilniaus arkivyskupo sprendimą, kurį sveikina Šventasis Tėvas, įmanoma keisti ar atšaukti?", - sakė kardinolas.

Šventosios Dvasios bažnyčioje buvusį Gailestingojo Jėzaus paveikslą norima perkelti į šalia esančią nedidelę Šventosios Trejybės bažnyčią, kur norima įrengti Dievo gailestingumo šventovę.

Baigiama restauruoti Šventosios Trejybės bažnyčia bus pašventinta balandžio 18 dieną. Šioje bažnyčioje pamaldos vyks lietuvių ir lenkų kalbomis, o savo kalba laikyti šv. mišias galės ir atvykę piligrimai. Tuo tarpu Šventosios Dvasios bažnyčioje pamaldos laikomos tik lenkų kalba.

"Nenorėjau, kad paveikslas liktų apribotas vienos parapijos bendruomenės, bet turėtų atskirą vietą, į kurią galėtų ateiti pasimelsti visų tautų tikintieji, kur pamaldos kasdien vyktų lietuvių ir lenkų kalbomis, o atvykę piligrimai galėtų melstis sava kalba", - paveikslo perkėlimo priežastis BNS aiškino kardinolas A.J.Bačkis.

Kardinolas pasakojo, kad Sovietinės okupacijos metais susigrąžintas iš Baltarusijos, kur jam grėsė sunaikinimas, paveikslas Šventosios Dvasios bažnyčioje buvo priglaustas laikinai.

"Suprantu parapijiečių prisirišimą prie paveikslo, kur jie įprato melstis, tačiau jis bus visai netoli ir kiekvienas, kuriam brangus šis pamaldumas, galės jį laisvai aplankyti bei melstis", - teigė A.J.Bačkis.

Jis pridūrė, kad sprendimui įkurti Dievo Gailestingumo šventovę ir perkelti į ją malonėmis garsėjantį paveikslą, pritarė ir Vatikanas. "Vatikano valstybės sekretorius pranešė, kad Šventasis Tėvas džiaugiasi šiuo sprendimu ir laimina jo mylimus Lietuvos žmones", - teigė J.Bačkis.

Pasak Lenkijos laikraščio, 25 Lietuvos lenkų visuomeninės organizacijos kreipėsi į popiežių Joną Paulių II, kardinolą A.J.Bačkį ir viso pasaulio tikinčiuosius su prašymu palikti paveikslą "lenkiškoje bažnyčioje".

Vilnijoje taip pat renkami parašai po laišku, smerkiančiu kardinolo sprendimą. Protesto akcijų organizatoriai mano, kad paveikslas turi likti dabartinėje bažnyčioje, kadangi ją aplanko tūkstančiai turistų iš Lenkijos. Tuo tarpu Šventosios Trejybės bažnyčioje tėra tik 200 vietų.

Pasak lenkų laikraščio "Rzeczpospolita", paveikslą, remiantis šventosios Faustinos Kowalskos (Kovalskos) regėjimais, 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniuszas Kazimierowskis (Eugeniušas Kazimierovskis).

Po metų jis buvo eksponuojamas Aušros Vartų koplyčioje, vėliau kelias dešimtis metų keliavo po įvairias Vilniaus vyskupijos bažnyčias, kol galiausiai buvo perduotas 1986 metais Šventosios Dvasios bažnyčiai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (106)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (196)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (287)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (24)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (2)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (567)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

Lietuvos šešiolikmečiai liks be medalių – neperlipo Europos čempionato ketvirtfinalio barjero (55)

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje trečiadienį...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (199)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (25)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...