Lietuvos lenkų veikėjai kivirčijasi

 (7)
Savaitgalį Lietuvos lenkų sąjunga (LLS) nusprendė atsiriboti nuo LLRA politinės veiklos. Tokį sprendimą inicijavo LLS pirmininkas Rišardas Maceikianecas šeštadienį vykusioje šios visuomeninės organizacijos konferencijoje.

LLS Vilnius rajono pirmininkas bei LLRA pirmininkas Valdemaras Tomaševskis tokį sprendimą pavadino niekiniu.

Pagrindinį konfliktą tarp svarbiausių lenkų organizacijų sukėlė LLRA nesutikimas, kad lenkai savivaldybių rinkimuose dalyvautų "lietuviškų" partijų sąrašuose.

Pasak Lenkijos spaudos, LLS konferencijoje teigta, kad LLRA siekia supolitinti sąjungos veiklą ir suvaržyti jos narių dalyvavimą politiniame šalies gyvenime.

V. Tomaševskis BNS sakė nekomentuosiąs šio sprendimo, nes tai yra "nesąmonė" ir konferencijoje negalima priiminėti tokių sprendimų.

Jo įsitikinimu, "viskas paaiškės" LLS suvažiavime gegužės mėnesį.

Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas R. Maceikianecas atsisakė BNS paaiškinti tokį sprendimą. Jo sekretorė teigė, jog jis yra "labai užsiėmęs ir bus užsiėmęs visą dieną".

Lenkijos dienraštis "Trybuna" pirmadienį teigia, kad "tai, kad visuomeninė organizacija vienokiu ar kitokiu būdu atsiriboja nuo politinės, nekeltų nuostabos, jeigu šeštadieninė Lietuvos lenkų sąjungos konferencija nebūtų sušaukta netikėtai, nepranešant apie ją netgi daugeliui sąjungos valdybos narių".

LLRA per savivaldybių rinkimus laimėjo 53 mandatus arba 3 mažiau nei 1997 metais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (27)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (3)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (10)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (27)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (14)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.