Lietuvos lenkų sąjungoje tęsiasi lyderių kova

Tebesitęsiant konfliktams Lietuvos lenkų sąjungoje (LLS), savaitgalį vykusiame suvažiavime buvo išrinktas dar vienas LLS pirmininkas.
Juo tapo Seimo narys Janas Senkevičius. Prieš pora savaičių vykusiame LLS suvažiavime pirmininku buvo perrinktas Ryšardas Maciejkianiecas.

Abu jie ginčija vienas kito įgaliojimus.

J. Senkevičius BNS korespondentui sakė nepripažįstąs prieš pora savaičių vykusio suvažiavimo. Pasak jo, jame dalyvavo tik apie 90 žmonių, "iš kurių trečdalis yra R. Maciejkianieco giminės".

Šio savaitgalio suvažiavime, pasak J. Senkevičiaus, dalyvavo per 400 delegatų.

J. Senkevičius sakė, kad suvažiavime be kitų buvo priimta rezoliucija dėl LLS strateginės partnerystės su Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA). LLRA yra politinė organizacija, atstovaujama Seime ir Pietryčių Lietuvos savivaldybėse.

J. Senkevičius sakė, jog derėsis su R. Maciejkianiecu dėl pareigų ir "regalijų" perdavimo. Tuo tarpu R. Maciejkianiecas BNS tvirtino, kad LLS dirba kaip ir anksčiau, leidžiamas laikraštis, Vilniuje toliau statomi Lenkų namai.

"Sąskaitos, antspaudai, formali valdžia - pas mus", sakė R. Maciejkianiecas.

Jo teigimu, pastarajame suvažiavime padaryta daug pažeidimų.

"Jei jie nesupras šito, galų gale yra teismas", sakė R. Maciejkianiecas.

"Jūs dabar galėsite juoktis iš vietinių lenkų, bet tai ir viskas", komentavo Lenkų sąjungoje kylančius konfliktus R. Maciejkianiecas.

Šiems nesutarimams pirmadienį nemažai dėmesio skyrė Lenkijos spauda.

Apie tai išsamūs straipsniai spausdinami dienraščiuose "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita" ir "Trybuna", o keliomis eilutėmis informavo "Žycie".

Pasak "Rzeczpospolitos", galėtų egzistuoti netgi dvi to paties pobūdžio organizacijos, tačiau, kaip laikraščiui sakė "Kurier Wilenski" redaktorius Z. Zdanowiczius, "vietoj normalios veiklos vyks ginčai teisme dėl turto ir patalpų padalijimo".

"Gazeta Wyborcza" pastebi, kad "konfliktas sąjungoje jau brendo seniai, kadangi daugeliui valdybos narių nepatiko autoritarinis Ryšardo Maciejkianieco vadovavimo stilius. Jis taip pat buvo kaltinamas finansiniais piktnaudžiavimais".

"Trybuna" rašo, jog nors "Maciejkianiecą remia tik nedidelis būrelis Lietuvos lenkų sąjungos narių, jis ir toliau valdo sąjungos patalpose, leidžia laikraštį "Nasz Dziennik", savo rankose turi visus organizacijos antspaudus, ir, matyt, problemą, kuri sąjunga yra legali, turės išspręsti teismas".

Svarbiausios lenkų tautinės mažumos visuomeninės organizacijos konfliktą sukėlė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) nesutikimas, kad lenkai savivaldybių rinkimuose dalyvautų "lietuviškų" partijų sąrašuose.

LLRA yra įkūrusi Lietuvos lenkų sąjunga, nes visuomeninės organizacijos negali dalyvauti rinkimuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: koaliciją galime suformuoti ir be konservatorių ar socialdemokratų koalicijos sudėtis lieka neaiški (467)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) valdančiąją koaliciją gali suformuoti ir be partijų, kurios užėmė antrą bei trečią vietą rinkimuose, jei šios nenorės bendradarbiauti, sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Po neseniai pasibaigusių konsultacijų tarp LVŽS ir TS-LKD partijos liko prie savo ankstesnių nuostatų: „valstiečiai-žalieji“ nori plačios koalicijos su konservatoriais ir socialdemokratais bei nenori dirbti su Liberalų sąjūdžiu, tuo tarpu konservatoriai nenori daugumos su socialdemokratais ir koalicijoje mieliau matytų liberalus.

Pareigūnų profsąjungos į Telšių raj. žuvusio pareigūno tyrimą žada įtraukti švedų ekspertus (6)

Pareigūnų profesinės sąjungos Telšių raj. tarnybos metu žuvusio pareigūno atvejį žada analizuoti pasitelkiant švedų ekspertus. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), po nelaimės niekas nepasikeitė, naujos tragedijos galime sulaukti bet kada.

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams (10)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (813)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais bei nori, kad specialiosios tarnybos patikrintų visus parašą ant koalicijos sutarties dedančius partijų lyderius.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (16)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.