Lietuvos lenkams nederėtų užsidaryti gete

 (1)
Lietuvos lenkams reikia atkurti lenko - Lietuvos piliečio įvaizdį, kuris sugeba naudotis laisve ir demokratija, išsaugodamas tautinę savimonę, tačiau neužmiršdamas, jog yra Lietuvos pilietis, mano Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Antanas Valionis.
Jo nuomone, didelė Lietuvos lenkų problema yra tai, kad jie nemoka lietuvių kalbos.

"Lenkų jaunimas, kuris baigia Lietuvoje lenkiškas mokyklas, savo gimtąja kalba lietuviškose aukštosiose mokyklose gali įsigyti septynias specialybes, tačiau būna ir taip, jog prašo organizuoti lietuvių kalbos kursus, kadangi jos nemoka. Jauni žmonės, baigę aukštąją mokyklą Lenkijoje, užsidaro tautiniame anklave ir nenoriai dalyvauja Lietuvos valstybingumo kūrime", sakė A. Valionis Lenkijos kultūros mėnraščiui "Salon polski".

Ambasadorius pabrėžė būtinybę sudaryti kuo geriausias sąlygas Lietuvos lenkams ir Lenkijos lietuviams bei atkreipė dėmesį į tai, kad Lenkijoje, priešingai nei Lietuvoje, nėra specialios institucijos, kuri rūpintųsi tautinėmis mažumomis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (4)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (23)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (16)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (678)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (7)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.