Lietuvos delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (PA) nariai vienbalsiai tvirtina, jog tai, kad pavasario sesija vyksta Vilniuje, yra didelis Lietuvos laimėjimas.
Vilnius
© ELTA
Lietuvos delegacijoje yra penki Seimo nariai - valdančiosios daugumos atstovai liberalas Algirdas Gricius ir socialliberalas Alvydas Sadeckas, opozicijos atstovai socialdemokratai Gediminas Kirkilas ir Algirdas Kunčinas bei konservatorė Rasa Juknevičienė.

Pasak R.Juknevičienės, siekdama, jog NATO PA vyktų Vilniuje, Lietuva mėgino priartėti prie Aljanso. "Jau pats faktas, kad konferencija vyksta Vilniuje, yra žingsnis į priekį", - sakė ji.

A.Sadeckas pridūrė, jog didelis Lietuvos laimėjimas būtų tai, kad po NATO PA padidėtų visuomenės parama narystei Aljanse. Spaudos konferencijoje daug dėmesio buvo skirta ir Rusijos Valstybės Dūmos sprendimui boikotuoti NATO PA sesiją Vilniuje.

Rusijos parlamentarų delegacija neatvyks į renginį, teigdama, jog dalyvavimas asamblėjoje bylotų apie Rusijos nebylų pritarimą NATO plėtrai, kuriai Maskva smarkiai priešinasi. Pasak G.Kirkilo, toks Rusijos elgesys nėra išskirtinis atvejis.

"Kita vertus, tai gali būti naudinga Lietuvai, žinant, jog Rusijos delegacijos dalyvavimas gali turėti įtakos kai kurių valstybių pozicijai", - žurnalistams sakė G.Kirkilas.

R.Juknevičienės teigimu, Rusijos boikoto neverta sureikšminti. "Sprendimai dėl NATO plėtros bus priimti ne Maskvoje, tai lems Vašingtono valia", sakė R.Juknevičienė.

Pasak jos, svarbiau atkreipti dėmesį į didelę Vilniaus sesijoje dalyvausiančią JAV Kongreso delegaciją. Delegacijos vadovas A.Gricius diplomatiškiau atsiliepė apie Rusijos delegacijos nedalyvavimą PA. Jo manymu, "bet koks kalbėjimas su Rusija būtų naudingas".

Gegužės 27-31 dienomis Vilniuje vyksianti NATO PA sesija bus didžiausias tarptautinis renginys Lietuvoje per pastaruosius dešimt metų. Asamblėjoje dalyvaus daugiau kaip 200 parlamentarų iš NATO valstybių ir daugiau kaip 70 parlamentarų iš 16 asocijuotųjų valstybių.

NATO PA iš viso turi 17 asocijuotųjų valstybių, tai - Albanija, Austrija, Bulgarija, Kroatija, Estija, Suomija, Buvusi Jugoslavijos Respublika Makedonija, Gruzija, Latvija, Lietuva, Moldova, Rumunija, Rusija, Slovėnija, Slovakija, Šveicarija, Ukraina.

Rusijos delegacija renginyje nedalyvaus. Lietuva tikisi pakvietimo į NATO per 2002 metais vyksiantį Aljanso viršūnių susitikimą.

Asamblėjos metu vyks penkių komitetų - Politikos, Gynybos ir saugumo, Ekonomikos ir saugumo, Civilinio saugumo bei Mokslo ir technologijos - posėdžiai. Taip pat posėdžiaus trys pagrindinės politinės grupės - Konservatorių, Krikščionių demokratų ir asocijuotųjų, Liberalų, Demokratų ir Reformatorių bei Socialistų.

Asamblėjos metu bus svarstomi trys pranešimų projektai. NATO PA pirmininko pavaduotojas Markus Meckelis (Mekelis) ir Vokietijos parengė pranešimą "Pagrindiniai transatlantinių santykių ir Europos saugumo ateities klausimai", pranešėjas Bertas Koendersas iš Nyderlandų teikia pranešimą "NATO plėtra", pranešėjas Karlas Lamersas iš Vokietijos - "Kuriant transatlantinę saugumo architektūrą - strateginė raketinė gynyba ir Europos saugumo ir gynybos politika".

Rezoliucijos dėl šių pranešimų bus priimamos rudens sesijoje Otavoje. Tačiau Vilniuje NATO PA ketina priimti deklaracijas dėl NATO plėtros ir padėties Balkanų regione. NATO PA sesija Vilniuje - pirmoji surengta už NATO ribų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (33)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (18)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (212)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (7)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (72)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (3)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (169)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus (5)

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (272)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (8)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...