Lietuvos kariuomenė susirūpino savižudybėmis

Siekdama sumažinti karių savižudybių skaičių, Lietuvos kariuomenė skelbia karą priežastims, dėl kurių dažniausiai pasitraukiama iš gyvenimo.
"Nors kariuomenėje pagal proporcijas savižudybių ne daugiau nei visuomenėje, susirūpinę kariškiai mano, jog jų iš viso neturėtų būti, ir imasi priemonių kovai su dažniausia savižudybių priežastimi - stresu ir depresija", sakoma penktadienį išplatintame KAM pranešime spaudai. Kariuomenės vadas brigados generolas Jonas Kronkaitis pasirašė profilaktikos priemonių krašto apsaugos sistemoje planą. Jame numatyta skirti daugiau dėmesio, atrenkant jaunuolius į privalomąją pradinæ karo tarnybą, organizuoti reguliarų karininkų, puskarininkių ir seržantų švietimą psichologiniais ir psichiatriniais klausimais, skaityti paskaitas apie savižudybių prevenciją. Taip pat jau paruoštos individualios atmintinės vadams ir kariams, padedančios atpažinti depresijos simptomus ir aiškinančios, kaip į juos reaguoti. Pasak KAM Visuomenės informavimo skyriaus, praėjusiais metais nusižudė 3, 1998 metais - 1 karys. Apskritai Lietuva pagal santykinį savižudybių skaičių laikoma viena pirmaujančių pasaulyje.
BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Spalio orai: kaip greitai butuose bus įjungtas šildymas (27)

Šildymas įjungiamas, kai vidutinė paros temperatūra būna apie 10 °C, bet artimiausias keturias paras tikrai bus šiltos ir naktys, ir labai šiltos dienos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Naktinis Kaunas nušvis naujomis spalvomis (3)

Šviesų festivalio "Spalvotas Kaunas" organizatoriai planuoja bent kelias naktis specialiais žibintais apšviesti žinomiausius Kauno architektūros objektus, dovanodami jiems naują spalvotą rūbą.

Panevėžio valdančiuosius palieka socialdemokratai (10)

Panevėžio valdančiąją koaliciją, piktindamiesi administracijos reorganizavimu ir koalicijos sutarties pažeidimu, paliko socialdemokratų frakcija.

Išvardino Darbo partijos nuopelnus: „papuošė“ Lietuvą kaip jokia kita (27)

Darbo partija nesiekė, kad jos programa atitiktų tikrovę, o tik prirašė bet ko, kad vėl pritrauktų rinkėjus, LRT RADIJUI sako politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

„Nematoma Lietuvos istorija“: nevaldoma situacija Panevėžyje (14)

1999-ųjų sausį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos skyriaus vyriausiąjį prokurorą Gintautą Sereiką pakirtę šūviai Lietuvos visuomenę supurtė lyg elektrošokas.