Lietuvos kariuomenė gavo šaudmenis

Krašto apsaugos ministerija pirmadienį patvirtino, kad savaitgalį Lenkijos pasienyje nuo bėgių nuriedėjusiame vagone buvo kariuomenei skirti šaudmenys.
Pasak KAM pranešimo, vagone buvo "šaudmenys šaunamiesiems ginklams".

Ministerija nepatikslino, kokiems šaunamiesiems ginklams skirti šaudmenys buvo vežami nuriedėjusiame nuo bėgių vagone.

BNS žiniomis, šaudmenys įsigyti iš vienos Čekijos bendrovių.

Incidentas įvyko šeštadienį Mockavos geležinkelio stotyje netoli Lenkijos sienos, kai nuo bėgių nuvažiavo vienas iš krovininio sąstato vagonų su šaudmenų kroviniu.

Žmonės per incidentą nenukentėjo.

Nuriedėjęs nuo bėgių vagonas apgadino geležinkelio pabėgius.

Sekmadienį šaudmenys iš nuriedėjusio nuo bėgių vagono buvo perkrauti į kitus vagonus ir saugiai pristatyti į paskirties vietą. Per naktį nuriedėjusį vagoną su šaudmenimis saugojo kareivių sargyba.

Avarijos priežastis tiria tiek KAM, tiek ir Lietuvos geležinkeliai. Preliminariai diversijos galimybė atmetama, ir manoma, kad avarija įvyko dėl techninių priežasčių.

Pirmadienį į Lietuvą padėti tirti avarijos turi atvykti Lenkijos geležinkelių ekspertai.

Avarija įvyko neprivažiavus iki Šeštokų geležinkelio stoties, kurioje sąstatas turėjo būti perkrautas į platesnės geležinkelio vėžės vagonus.

Iki Šeštokų, maždaug 20 kilometrų nuo sienos, iš Lenkijos ateina europinio standarto geležinkelio vėžės. Šeštokuose krovinius būtina perkrauti į kitus vagonus, nes per Lietuvą eina platesnio standarto geležinkelio vėžės.

BNS žiniomis, pagal kontraktą su Čekijos firma "K.L.M. Group", čekai buvo atsakingi už krovinio atvežimą iki Šeštokų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Butkevičius: socialdemokratai greičiausiai derėsis su „valstiečiais“ dėl koalicijos (10)

Socialdemokratai greičiausiai apsispręs toliau derėtis su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją, BNS sako šios partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigia pats dalyvausiantis derybų grupėje.

Socialdemokratai neatsilieka nuo konservatorių: blaškosi ir ieško kaltų (13)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius turėtų dirbti iki pavasario, teigia LRT.lt kalbinti šios partijos jaunosios kartos politikai, minimi tarp kandidatų į pirmininko postą – Mindaugas Sinkevičius ir Andrius Palionis.

Maskvos arbitražas nutraukė V. Antonovo bylą prieš Lietuvą (14)

Maskvos arbitražas penktadienį nutraukė 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą.

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (718)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (12)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.