Lietuvos kariniai gaminiai vertinami optimistiškai

Lenkijos gynybos viceministras palankiai vertina Lietuvos mokslininkų ir pramonininkų gaminius, skirtus saugumui ir gynybai, tačiau teigia, kad dar anksti kalbėti apie galimus pirkimus.
Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje viceministras Romualdas Szeremetjewas (Šeremetjevas) sakė, kad lietuvių produkcija atrodo "optimistiškai". Jo nuomone, dabar specialistai turi įvertinti jos privalumus bei trūkumus ir tuomet bus galima svarstyti apie pirkimo galimybes.

Pareigūnas pažymėjo, kad daug tikisi iš trečiadienį prasidėjusios parodos - seminaro "Lietuvos ir Lenkijos mokslas ir pramonė saugumui ir gynybai", kur abiejų šalių atstovai turi puikias sąlygas užmegzti naujus ryšius bei išplėsti dabartinį bendradarbiavimą.

R. Szeremetjewas ir Lietuvos krašto apsaugos ministras Česlovas Stankevičius pasirašė dokumentą dėl ginkluotės perdavimo bendro šalių bataliono LITPOLBAT lietuviškajam junginiui. Lenkų dovanojamos naujos įrangos vertė yra apie 1 mln. JAV dolerių.

Pasak lenkų viceministro, tokią pačią ginkluotę naudoja ir Lenkijos kariuomenė, o šia dovana siekiama suvienodinti LITPOLBAT turimą įrangą ir techniką.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (61)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (25)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (30)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (58)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (890)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.