Lietuvos ir Rusijos santykiai gali būti "visai neblogi"

"Valdant V. Putinui, tarpusavio santykiuose gali būti remiamasi protingu, pragmatiniu pagrindu. Tai visiškai neblogi santykiai", BNS korespondentui sakė Z. Namavičius, drauge pabrėždamas, kad apie laikinojo prezidento veiksmus sprendžia iš paskelbtos informacijos.

Z. Namavičius mano, kad Lietuvos ir Rusijos santykiai ir dabar geri, o jų problemos neišeina už įprastų kaimyninių šalių santykiams.

Kalbėdamas apie savo planus ambasadoriaus Rusijoje poste, Z. Namavičius sakė, jog "pirmasis ambasadoriaus uždavinys nesugadinti (santykių), o antrasis - (juos) pagerinti". Tarp sričių, kurios, jo nuomone, reikalauja didesnio negu anksčiau dėmesio, ambasadorius nurodė būtinybę plėtoti turizmą, keistis studentais, organizuoti rusų kalbos mokymą.

"Nereikia painioti buvusio režimo su kalba", mano ambasadorius.

Z. Namavičius tikisi gerų santykių ir su naujos sudėties Rusijos Valstybės Dūma. Jis pažymėjo, kad Lietuvos atstovų žiniomis, Dūma netrukus ratifikuos sienos sutartis su Lietuva, pasirašytas prieš dvejus metus ir jau Lietuvos Seimo ratifikuotas.

Pasak ambasadoriaus, netrukus jis ketina susitikti su Valstybės Dūmos vadovybe, pirmiausia - su Tarptautinių reikalų komiteto pirmininku Dmitrijumi Rogozinu.

Naujasis Lietuvos ambasadorius Rusijoje Z. Namavičius į Maskvą atvyko sausį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje siūloma skirti A. Rimkūną

Pirmadienį posėdyje Vyriausybė pritarė finansų viceministro Algimanto Rimkūno kandidatūrai į ambasadoriaus Švedijoje postą.

Vyriausybė atidėjo svarstymą dėl J. Miliaus likimo (41)

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius nesvarsto, ką darytų, jei pirmadienį Vyriausybė priimtų sprendimą jį atleisti iš pareigų.

„Geležinio Vilko“ štabo kariai antrąsyk vadovaus jungtinei NATO brigadai (4)

Nuo pirmadienio daugiau nei pusantro šimto Lietuvos karių dalyvaus trijų savaičių trukmės tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Allied Spirit V“ („Sąjungininkų dvasia V“) Vokietijoje.

Nauja tvirtovė Vilniaus draustinyje: grandiozinės N. Numavičiaus uošvių statybos (442)

Pavilnių regioninio parko draustinyje dygsta didžiulis namas, priklausantis turtingiausio lietuvio, pagrindinio VP grupės akcininko Nerijaus Numavičiaus uošviams – Elenai ir Igoriui Leontjevams. Statybos draustinyje vyksta su Vilniaus savivaldybės išduotais leidimais, tačiau kyla klausimas, ar tokios statybos draustinyje yra leistinos.

Prezidentė apdovanos parolimpiados medalininkus (3)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį apdovanos parolimpiadoje medalius iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius.