Lietuvos ir Lenkijos kairieji ruošiasi perimti valdžią

Lietuvos kairieji, dalyvaujantys Varšuvoje surengtoje Lietuvos ir Lenkijos parlamentų asamblėjos sesijoje, surado laiko susitikti su Lenkijos kairiųjų demokratų sąjungos pirmininku Leszeku Milleriu.
Penktadienį apie tai buvo pranešta spaudos konferencijoje. Joje dalyvavo Lenkijos kairiųjų demokratų sąjungos pirmininko pavaduotojas profesorius Tadeuszas Iwinskis, LDDP pirmininkas Česlovas Juršėnas ir Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Vytenis Andriukaitis.

Abiejų šalių kairiųjų atstovai sakė, kad "dvišaliai santykiai labai geri nuo 1990 metų", todėl susitarta drauge rengti ekonomines rinkimų programas.

T. Iwinskis teigė tikįs, jog pasikartos rinkimų ciklas, kai pirmiausiai į valdžią atėjo LDDP, po to Lenkijoje - socialdemokratai, vėliau Vengrijoje valdžią perėmė kairieji.

"Manau, kad tai pasikartos ir per šituos parlamento rinkimuose", sakė T. Iwinskis. Jo nuomone, tokiam optimizmui pagrindą duoda geri kairiųjų partijų reitingai visuomenės apklausose.

T. Iwinskis įsitikinęs, kad paramą Lietuvos kairiesiems suteiks ir numatomas L. Millerio vizitas Vilniuje bei "konservatorių bastione" - Kaune.

Žurnalistams buvo pranešta, kad šių metų rudenį Lietuvoje įvyks Lietuvos, Lenkijos, Čekijos ir Vengrijos socialdemokratų konferencija, o Č. Juršėnas ir V. Andriukaitis neatmetė galimybių dėl LDDP ir socialdemokratų susiliejimo į vieną partiją.

BNS korespondento paklaustas, kaip Lenkijos kairieji vertina Lietuvos lenkų padėtį, T. Iwinskis sakė, jog "Lietuvos lenkai - tai ne emigrantai, nes jie niekur nepasitraukė, o juos paliko Tėvynė".

Jo nuomone, "tautinių mažumų padėtis turi atitikti Europos standartus, tačiau ir tautinės mažumos privalo būti lojaliais šalies, kurioje gyvena, piliečiais".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VRK susipažins su ikiteisminio tyrimo medžiaga byloje dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai penktadienį Generalinėje prokuratūroje susipažins su ikiteisminio tyrimo medžiaga dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje. Iki šiol su šia medžiaga yra susipažinę tik keturi komisijos nariai, paskirti į Šilutės atvejo tyrimo grupę.

Lietuvai prisieks paskutinieji šių metų šauktiniai

Penktadienį Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje prisieks paskutinieji šių metų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Teisėjų taryba vėl spręs dėl neblaivaus avariją sukėlusio teisėjo atleidimo (1)

Teisėjų taryba antrą kartą spręs dėl patarimo prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Jį norima atleisti iš pareigų pažeminus teisėjo vardą.

S. Skvernelis penktadienio susitinka su G. Landsbergiu (18)

Konsultacijas dėl koalicijos formavimo vykdantys „valstiečiai“ plečia jų formatą – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vienas iš lyderių Saulius Skvernelis pakvietė susitikti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininką Gabrielių Landsbergį.

Socialdemokratų prezidiumas svarstys, ar dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“ (3)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumas penktadienį aptars Seimo rinkimų rezultatus ir svarstys, ar dalyvauti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) formuojamoje valdančiojoje koalicijoje.