Lietuvos geležinkelininkai žada protestus

 (6)
Specialiosios paskirties akcinės bendrovės (SP AB) "Lietuvos geležinkeliai" darbuotojai, protestuodami, anot jų, prieš "Lietuvos geležinkelio sistemos žlugdymą", pirmadienį pranešė rengsią protestus.
Pirmojoje akcijoje balandžio 17 dieną žada dalyvauti "Lietuvos geležinkelių" darbuotojai iš visos Lietuvos.

Kaip pranešė Keleivių aptarnavimo darbuotojų profesinės sąjungos (KADPS) pirmininkas Vladimiras Troščenka, akciją numatoma pradėti Pelesos gatvėje prie Vilniaus geležinkelio stoties.

"Dabar vykdoma geležinkelio restruktūrizacija - ne kas kita, o įmonės stūmimas į bankrotą tam, kad būtų galima ją pigiau parduoti. Jeigu Vyriausybės vyrai to nemato ar nenori matyti, privalome atkreipti visos visuomenės dėmesį į šią opią problemą", teigia V. Troščenka.

Lietuvos Vyriausybė yra užsibrėžusi "Lietuvos geležinkelius" restruktūrizuoti, o paskui kai kuriuos padalinius privatizuoti. Pernai "Lietuvos geležinkeliai" dirbo nuostolingai.

Profesinė sąjunga reikalauja nedelsiant nušalinti nuo vadovavimo įmonei asmenis, kurie kliudo teisėtai profesinių sąjungų veiklai, pradėti derybas su profsąjungomis dėl tvarkos, pagal kurią įgalioti profesinių sąjungų atstovai galėtų įgyvendinti savo kontrolės funkcijas, bei reikalauja, kad visų lygių geležinkelio vadovaujančio personalo vidutinis mėnesinis atlyginimas, su visomis priemokomis, premijomis ir priedais, nebūtų didesnis nei 3 vidutiniai mėnesiniai geležinkelio darbininkų atlyginimai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (32)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (34)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (113)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (200)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Laiminti rinkimus kalba (12)

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.