"Lietuvos energijos" vadovas jaučiasi atstumtas

Bendrovės "Lietuvos energija" vadovas pareiškė, kad Latvijos ir Estijos energetikų dvišalis susitarimas bendradarbiauti neužkerta kelio bendram trijų Baltijos valstybių energetikų darbui.
"Lietuvos energijos" generalinis direktorius Arūnas Keserauskas BNS trečiadienį sakė, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos energetikų santykiai neturėtų pasikeisti. Jis tikisi, kad visos trys bendrovės "eis kartu".

Latvijos ir Estijos vyriausybės antradienį pritarė, kad bendrovės "Latvenergo" ir "Eesti energia" pasirašytų ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo stiprinimo. Dokumentas bus pasirašomas gegužės 26-ąją.

A. Keserausksas teigia, kad "Lietuvos energijai" nebuvo pasiūlyta prisijungti prie šio susitarimo ir jis nebuvo informuotas apie ruošiamą dokumentą.

Penktadienį A. Keserauskas vyksta į Rygą, kur susitiks su "Latvenergo" vadovais, kad išsiaiškintų, kodėl taip įvyko.

"Aš manau, kad procesas dar nėra pasibaigęs - tai tik pradžia. Ankstesnis mūsų susitikimas nerodė, kad galėtume atskirai dirbti ir manau, kad rasime kompromisus ir eisime kartu", sakė "Lietuvos energijos" vadovas.

Praėjusią savaitę jis dalyvavo trijų Baltijos šalių energetikų susitikime Taline, kur buvo aptartos bendros rinkos sukūrimo galimybės - tokią rinką numatoma sukurti iki 2002 metų.

Latvijos ir Estijos energetikos įmonių vadovai teigė, jog sustiprinus bendradarbiavimą būtų galima išsaugoti stabilias elektros energijos kainas, o Latvijos ir Estijos energetikos sektorių konkurencingumas padidėtų. Neatmetama ir šių dviejų įmonių sujungimo galimybė.

Teigiama, jog glaudus Latvijos ir Estijos energetikos įmonių bendradarbiavimas padidintų jų pajėgumus ir leistų sutaupyti nemažai lėšų, padidintų jų vertę tarptautinėje rinkoje bei investicinį patrauklumą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (6)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (9)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (452)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.