Lietuvos diplomatijos vadovas viešės Kinijoje

Lietuvos užsienio reikalų ministro Algirdo Saudargo vadovaujama delegacija sekmadienį išvyksta į Kiniją, kur viešės beveik savaitę.
URM spaudos skyrius pranešė, kad A. Saudargas susitiks su Kinijos premjeru, Liaudies kongreso užsienio reikalų komiteto vadovu, užsienio reikalų ministru, skaitys paskaitą Pekino tarptautinių santykių institute.

Per vizitą planuojama pasirašyti Lietuvos ir Kinijos Vyriausybių sutartį dėl teisinės pagalbos civilinėse ir baudžiamosiose bylose.

Lietuvos URM delegacija taip pat lankysis Šanchajaus mieste, Šenženio laisvojoje ekonominėje zonoje, Honkongo specialiajame administraciniame rajone, susitiks su šių miestų bei regionų valdžios atstovais.

Lietuva ir Kinija diplomatinius santykius užmezgė 1991 metų rugsėjį. Po metų Vilniuje atidaryta Kinijos ambasada, 1995 metais Kinijoje įsteigta Lietuvos diplomatinė atstovybė.

1,2 milijardo gyventojų turinčios Kinijos ekonomika praėjusiais metais išaugo 6,8 proc.

Kinijos investicijos Lietuvoje sudaro 3,2 mln. JAV dolerių, įregistruotos 33 bendrosios Lietuvos ir Kinijos įmonės bei 157 Kinijos kapitalo įmonės.

1972 m. Kinija tapo Jungtinių Tautų (JT) nare, dalyvauja visose pagrindinėse tarptautinėse organizacijose, yra ypač aktyvi JT Saugumo Tarybos narė, intensyviai derasi dėl narystės Pasaulio prekybos organizacijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Teisingumo grimasos, arba kodėl B. Spears Lietuvoje dirbti negalėtų (1)

Seimas atmetė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Darbo kodeksui, todėl nuo sausio mėnesio įsigalios Seimo priimtas naujasis kodeksas. Kartu su veto buvo atmesta ir viena pataisa, kuri ypač svarbi proto ar psichikos negalią turintiems žmonėms.

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (2)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (69)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (188)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (15)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.