Lietuvos diplomatai priaugo prie kėdžių

Užsienio reikalų ministerijos nesutarimai su Prezidentūra dėl naujų ambasadorių sustabdė jų keitimo procesą - būtiną diplomatinių kadrų rotaciją.
Šiuo metu bent dešimt Lietuvos ambasadorių yra viršiję savo kadencijos trejų ketverių metų laiką.

Dėl tokio ministerijos neveiklumo nepasitenkinimo nereiškia ir už užsienio politiką atsakingas Prezidentas Valdas Adamkus.

Prezidentūra kol kas atsisako komentuoti situaciją.

Pastaruoju metu A.Saudargas bandė susitikti su Prezidentu, bet V.Adamkus diplomatiškai išvengdavo platesnio pokalbio su ministru, kurio karjera gali baigtis po rudenį įvyksiančių Seimo rinkimų.

Seimo Užsienio reikalų komitetas, pirmasis iš šalies institucijų pritariantis aukšto rango diplomatų kandidatūroms, iš užsienio reikalų ministro Algirdo Saudargo nėra gavęs naujų teikimų dokumentų.

Žurnalistų duomenimis, Prezidentūra suinteresuota išlaukti iki Seimo rinkimų spalio pradžioje, kad paskutiniais konservatorių ir krikščionių demokratų valdžios mėnesiais ambasadoriais nebūtų įdarbinti tik savi žmonės.

Tuo tarpu kai kurie Seimo nariai neslepia, kad savo ateitį mieliau sietų ne su politika, o su diplomatine tarnyba.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Linkevičius: Afganistano valdžia turi padidinti dėmesį Goro provincijai (8)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad po Afganistano Goro provincijoje įvykdyto išpuolio šalies valdžia joje turi padidinti dėmesį saugumui.

Spalvinga merų kompanija rinkimų išvakarėse pasidovanojo itin prabangią kelionę (180)

Beveik 16 tūkst. eurų – tiek mažiausiai Lietuvos mokesčių mokėtojams atsiėjo penkių Lietuvos merų dviejų savaičių trukmės kelionė į Pietų Amerikos šalis Kolumbiją ir Ekvadorą.

Ar Karbauskis seks J. Kaczynskio pėdomis? (13)

Išvykęs svetur mėgstu pakalbėti su taksi vairuotojais – jie padeda geriau pažinti visuomenės nuotaikas. Šiemet gegužę Varšuvoje sutiktas jaunas taksistas nusikeikė – „po mėnesio su šeima emigruoju į Norvegiją ir negrįšiu tol, kol Jaroslawas Kaczynskis nebus pasodintas už grotų“. Taip jis įvertino Lenkijos valdančiųjų lyderio darbus.

L. Ulevičius: „valstiečių“ pranašumas buvo dėmesys antialkoholinei kampanijai (13)

Anot ryšių su visuomene specialistų, šių Seimo rinkimų dalyvių idėjų reklama buvo pažangesnė nei ankstesniais metais – daugiau komunikuota socialiniuose tinkluose, taip pat daug dėmesio skirta ir gyvam bendravimui.

VSD vadovas: asignavimų mažinimas atrodo nelogiškas ir keistas (11)

Asignavimų Valstybės saugumo departamentui (VSD) mažinimas, kai yra sprendimas gynybai lėšas didinti, atrodo „nelogiškas ir keistas“, sako departamento direktorius Darius Jauniškis.