Lietuvos diplomatai latvių kritiką vadina nesusipratimu

"Iš tikrųjų Lietuva narystės Europos Sąjungoje ir NATO siekia individualiomis pastangomis, tačiau glaudžiai bendradarbiaudama tiek su bendrus integracinius siekius turinčiomis Lenkija, Latvija bei Estija, tiek su kitomis kaimynėmis - Rusija bei Baltarusija", kalbėjo diplomatas.

Jis pažymėjo, kad narystės NATO Lietuva siekia "ne Latvijos ar Estijos sąskaitą" bei pasisako už visų Baltijos valstybių priėmimą į aljansą.

V. Ušackas išreiškė viltį, kad Lietuva, Latvija ir Estija ir toliau liks ištikimos principui, kad vienos valstybės pasiekimas yra visų laimėjimas.

"Ankstesnis vienos Baltijos šalies pakvietimas į NATO, sustiprintų tiek kitų dviejų perspektyvas tapti aljanso narėmis, tiek visų Baltijos valstybių saugumą", pabrėžė Lietuvos UR viceministras.

Penktadienį mokslinėje konferencijoje Latvijos universitete I. Berzinis užsipuolė Lietuvos siekius įstoti į NATO anksčiau už kitas Baltijos kaimynes. Pasak ministro, tokia Lietuvos politika yra neproduktyvi ir pavojinga regiono saugumui.

Jo nuomone, Lietuvos norai tapti NATO favorite Latvijai ir Estijai kelia izoliacijos pavojų, jei jų narystė bus atidėta.

"Nekritikuočiau Lietuvos, jei tai būtų tik Baltijos vienybės reikalas. Tačiau tai visiškai skirtingas, bendros saugumo politikos regione klausimas", sakė I. Berzinis akademinei visuomenei.

Pernai balandį Vašingtone vykusiame NATO viršūnių pasitarime Latvija, Lietuva ir Estija buvo įvardytos kaip šalys kandidatės į aljansą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Istorijos detektyvuose” nepriklausomos Indijos kaltininkai ir tarpukario darbininkų streikai

Kaip lietuviai susiję su Indijos nepriklausomybe? Iš kur kilęs Hermanas Kalenbachas ir kuo jis nusipelnė? Tarpukario Lietuvos darbininkai ir jų maištai. Šias istorijas pasakosime šį antradienį „Istorijos detektyvų“ laidoje.

Po Vyriausybės sprendimo - J. Miliaus susitikimas su G. Vainausku (4)

Vyriausybei trečiadienį priėmus sprendimą atleisti Joną Milių iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pareigų, pastarasis kartu su žmona netrukus susitiko su žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovu Gedvydu Vainausku.

Įvertino „Lietuvos sąrašo“ siūlymus: valstybės valdomos ne referendumais (4)

Esame ne Atėnai ir ne Sparta, tad valstybę valdyti reikia civilizuotais būdais, o ne „Lietuvos sąrašo“ siūlomais referendumais, LRT RADIJUI sako Investuotojų forumo Mokesčių grupės vadovas Kęstutis Lisauskas. Anot politikos apžvalgininko Ramūno Bogdano, „Lietuvos sąrašą“ sudaro intelektualūs, idėjų turintys žmonės, bet ši partija – iš to paties medžio, kaip ir „Drąsos kelias“.

Darbo partija ir socialdemokratai dėl energetikos politikos nesutaria (2)

Šildymas pinga, nes vykdoma teisinga politika, ieškoma pigių dujų, o Visagino atominės elektrinės statymo idėja nėra palaidota, LRT RADIJUI sako Lietuvos socialdemokratų partijos narys Benediktas Petrauskas.

Jubiliejinį Konstitucijos egzaminą laikė daugiau nei 32 tūkst. žmonių (2)

Vakar, rugsėjo 27 d., visoje Lietuvoje buvo laikomas jubiliejinis 10-asis Konstitucijos egzaminas. Šiemet Teisingumo ministerijos inicijuojama tradicinė žinių pasitikrinimo akcija dalyvių pritraukė daugiau nei pernai – konstitucines žinias nusprendė pasitikrinti daugiau nei 32 tūkst. žmonių. Geriausiai pirmajame etape pasirodę dalyviai spalio 11 d. susirungs antrajame etape.