Lietuvos atstovas - pasaulinės organizacijos vadovas

Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE) Europos Komisijos generaliniu sekretoriumi 4 metų kadencijai išrinktas Lietuvos atstovas - Valstybinės veterinarijos tarnybos direktorius, vyriausiasis veterinarijos inspektorius Kazimieras Lukauskas.
Toks sprendimas priimtas dabar Paryžiuje vykstančioje OIE 68-oje generalinėje sesijoje, pranešė Valstybinė veterinarijos tarnyba. K. Lukausko pareigybė nėra etatinė.

Tai pirmas atvejis, kai Lietuvos veterinarijos pareigūnas išrinktas į Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos vadovybę nuo pat 1924 metų, kai Lietuva tapo OIE nare.

Be to, sesijoje Lietuvos valstybinė veterinarijos tarnyba buvo įvertinta kaip pavyzdinė kitoms šalims.

Lietuvoje jau nuo šių metų rugpjūčio 26 dienos bus pradėti rengti nuolatiniai mokymai Europos Sąjungos ir kitų Europos valstybių veterinarijos tarnybų vadovams. Mokymų pagrindinė tema bus valstybinių veterinarijos tarnybų plėtros strategija Europoje ir pasaulyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (35)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (20)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (29)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (50)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (882)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.