"Lietuvos aido" vadovai santykius aiškinsis teisme

 (4)
Buvę "Lietuvos aido" vadovai, paprašę Vilniaus apygardos teismo iškelti bankroto bylą bendrovei, su naujuoju UAB "Lietuvos aidas" šeimininku Algirdu Pilveliu santykius žada aiškintis teismuose.
Buvę dienraščio "Lietuvos aidas" vyriausias redaktorius Rimantas Varnauskas ir UAB "Lietuvas aidas" direktorius Algimantas Patamsis spaudos konferencijoje antradienį pareiškė, kad kreipsis į teismą, jei A. Pilvelis toliau viešai juos kaltins sąmoningai sužlugdžius laikraštį.

"A. Pilvelis viešai platina kalbas apie tai, kad bendrovės vadovai visas gautas bendrovės pajamas persivesdavo į asmenines sąskaitas, mes kaltinami, kad siūlome prenumeratoriams atsisakyti prenumeratos, kad bendrovę sąmoningai privedėme iki bankroto", spaudos konferencijoje sakė R. Varnauskas.

Pasak jo, pernai buvo įkurtas tam tikras "gelbėjimosi ratas" - viešoji įstaiga "Lietuvos aido fondas", per kurią buvo vykdoma iš esmės visa UAB "Lietuvos aidas" finansinė veikla, nes bendrovės sąskaitos buvo areštuotos dėl skolų.

Fondas neišgelbėjo laikraščio, bet, pasak buvusio UAB "Lietuvos aidas" direktoriaus A. Patamsio, fondas dabar galėtų pats pradėti leisti laikraštį, nes fondas, jo teigimu, yra gavęs iš "UAB "Lietuvos aidas" teisę naudotis "Lietuvos aido" vardu.

A. Patamsio teigimu, dabar UAB "Lietuvos aidas" skolos siekia daugiau nei 7 mln. litų.

Pirmadienį UAB "Lietuvos aidas" direktorius A. Patamsis paprašė Vilniaus apygardos teismo iškelti bankroto bylą bendrovei.

Antradienį A. Patamsis atsistatydino iš UAB "Lietuvos aidas" direktoriaus pareigų, o R. Varnauskas - pirmadienį iš dienraščio "Lietuvos aidas" vyriausiojo redaktoriaus pareigų.

A. Pilvelis, kuris ir anksčiau buvo vienas pagrindinių "Lietuvos aido" akcininkų, įsigijo kontrolinį bendrovės akcijų paketą, praėjusią savaitę supirkę jas iš kito akcininko - nuosaikiojo konservatoriaus Sauliaus Šaltenio.

Dabar 80 proc. "Lietuvos aido" akcijų turi A. Pilvelis, 4,37 proc. akcijų priklauso konservatorių partijai, likusi akcijų dalis priklauso smulkiems akcininkams.

Kitoje spaudos konferencijoje antradienį A. Pilvelis sakė, kad jį direktoriumi išrinko stebėtojų taryba. Pasak jo, dar neaišku, kas užims dienraščio vyriausiojo redaktoriaus pareigas.

A. Pilvelio teigimu, vyriausio redaktoriaus kandidatūra turėtų būti patvirtinta po dviejų savaičių.

A. Pilvelis sakė, kad dienraštis "Lietuvos aidas" išliks dešinės pakraipos, jis po mėnesio turėtų išeiti ir pirmadieniais, o jo kaina sumažės nuo 2 iki 1,30 lito.

Buvusį dienraščio tiražą (apie 17 tūkst.) A. Pilvelis žada pasiekti per pusantrų metų. Dabar "Lietuvos aido" tiražas šeštadieniais yra apie 10 tūkst. egzempliorių, o šiokiadieniais - apie 7 tūkst.

A. Patamsio pirmadienį surašytame pareiškime teismui dėl bankroto bylos iškėlimo rašoma, kad 1999 metų gruodžio 31 dieną UAB "Lietuvos aidas" įsipareigojimai buvo 5 128 390 litų, o nuosavas turtas - 3 358 408 litai.

Anot pareiškimo, bendrovės įsiskolinimai viršija nuosavą turtą beveik dvigubai, ir tolesnė bendrovės veikla "vestų prie kreditorių apgaulės".

Kaip teigiama dokumente, bendrovė nebegali mokėti darbo užmokesčio savo darbuotojams, nebegali atsiskaityti už gautas prekes ir paslaugas, nebesugeba vykdyti įstatymais nustatytų privalomųjų mokėjimų ir nebegali mokėti priteistų sumų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Kauniečių balsas: kodėl konservatoriai prarado Kauną?

Kai Kauno meru tapo konservatorių Andrių Kupčinską nukovęs Visvaldas Matijošaitis, tai buvo pirmas signalas, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai praranda savo pagrindinį miestą. Per šiuos Seimo rinkimus paaiškėjo, kad laikinoji sostinė jau nebe konservatorių miestas – vos vienas Gabrielius Landsbergis laimėjo rinkimus vienmandatėje apygardoje. Visi kiti šeši konservatoriai pralaimėjo.

D. Grybauskaitė: jokia dirbtinė koalicija ilgai neišgyvena (38)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nespekuliuoja, kokia valdančioji koalicija – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kartu su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais, ar LVŽS su socialdemokratais – būtų naudingesnė Lietuvai, bet pabrėžia, kad koaliciją formuoti turėtų daugiausiai balsų gavusi partija, t. y. „valstiečiai žalieji“.

Z. Vaigauskas: galimai neblaivaus apygardos komisijos pirmininko elgesį VRK įvertins visu griežtumu (2)

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas sako, kad galimai neblaivaus Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijos pirmininko Vidmanto Pilvinio elgesį VRK įvertins griežtai.

Pirmininkauti pirmajam naujo Seimo posėdžiui pretenduoja „tvarkietis“ J. Imbrasas (12)

Pirmininkauti išrinkto naujo Seimo pirmajam posėdžiui pretenduoja vyriausias pagal amžių į parlamentą išrinktas 75 metų Seimo narys "tvarkietis" Juozas Imbrasas.

D. Grybauskaitė po susitikimų su partijų lyderiais: formuoti valdančiąją koaliciją turėtų LVŽS (56)

Pirmadienį susitikusi su daugiausia balsų Seimo rinkimuose gavusių partijų lyderiais, prezidentė Dalia Grybauskaitė įvertino rinkimų rezultatus.