Lietuvoje pirmą kartą persodintos kepenys, bet nesėkmingai

Tai BNS pranešė Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų vadovas Antanas Vinkus. Pasak jo, klinikinė mirtis ligonę staiga ištiko pusę aštuonių ryto dėl širdies kraujagyslių nepakankamumo.

Moteris, sirgusi kepenų ciroze, prieš operaciją buvo visiškai išsekusi, labai nusilpusi buvo jos imuninė sistema.

Per operaciją jai buvo persodintos 53 metų donoro iš Panevėžio kepenys. Donoro artimieji, vykdydami mirusiojo valią, atidavė ne tik jo kepenis, bet ir inkstus bei akių ragenas.

Pasak A. Vinkaus, antradienį padovanotieji inkstai buvo sėkmingai persodinti dviem pacientams.

Kepenų persodinimo operaciją, kuri antradienį truko 12 valandų, atliko medikų brigada, vadovaujama Santariškių ligoninės Nefrourologijos klinikos vadovo profesoriaus Balio Dainio.

Pirmą kartą Lietuvoje atliktą kepenų persodinimo operaciją Santariškių klinikų vadovas A. Vinkus interviu BNS pavadino neeiliniu įvykiu, liudijančiu medikų profesionalumą, ir pareiškė viltį, kad kitas kepenų persodinimas bus sėkmingas.

Jis užtikrino, kad kepenų persodinimo operacijoms ir toliau aktyviai ruošiamasi.

"Mes darysime viską, kad išgelbėtume ligonius, kuriems reikia kepenų persodinimo", sakė A. Vinkus.

Lietuvoje atliekamos įvairios sudėtingos - įskaitant širdies ir kaulų čiulpų - operacijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl įvykio su VSAT tarnybiniu šunimi (47)

Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas perimti Pagėgių savivaldybėje įvykusio nelaimingo įvykio tyrimą, kurio metu žuvo VSAT tarnybinis šuo.

Atsidūręs galingiausio Lenkijos žmogaus taikiklyje, slapstytis neketina: žinau, kad po šito interviu jis pasius (23)

Iš pirmo žvilgsnio Lenkijos Konstitucinio Tribunolo pirmininkas Andrzejus Rzeplinskis atrodo ramut ramutėlis. Tačiau taip pasakytų tik su Lenkijos vidaus problemomis nesusipažinęs stebėtojas. Iš tiesų A. Rzeplinskis atsidūrė šiuo metu galingiausio Lenkijos žmogaus – Jaroslawo Kaczynskio – taikiklyje, nes nepakluso jo valiai.

Stulbinantys skaičiai: jei rinkimuose jaunimas susivienytų – galėtų išrinkti pusę Seimo (51)

Jauni žmonės įgauna vis daugiau reikšmės politikams, kandidatuojantiems į įvairias valdžios institucijas. Ne išimtis ir šių metų Seimo rinkimai. Ir nors 2012 m. Seimo rinkimuose savo valią išreiškė vos 18 proc. jaunų žmonių, 2015 m. situacija smarkiai pasikeitė – pernai metų pirmajame savivaldybių tarybų ir merų rinkimų ture balsavo 31 proc. jaunimo.

Turtuolių ganyklų pakrantėse neatsiras: Seimas privėrė Pandoros skrynią (51)

Trečiadienį Seimo aplinkos apsaugos komitete buvo svarstomos naujojo Saugomų teritorijų įstatymo pataisos. Iki pirmojo rinkimų turo įstatymas priimtas nebus, be to, iš įstatymo projekto komitete buvo išbraukta viena daugiausiai landų galėjusi atverti nuostata – leidimas aptverti vandens telkinių pakrantes, įrengiant ten ganyklas.

L. Graužinienė: kai kurie Seimo nariai dėl išeitinių elgėsi negarbingai (16)

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė tikisi, kad jos pateiktas Seimo statuto pataisas dėl parlamentarų išeitinių sumažinimo priims dar šios kadencijos parlamentas, nors kilus ginčams dėl svarstymo datos ji pasirinkta pačioje kadencijos pabaigoje.