Lietuvoje - mažiausias nusikalstamumas

 (8)
Palyginti su 1999 metų sausiu-kovu, Lietuvoje nusikalstamumas sumažėjo 3,3 proc., tuo tarpu Estijoje jis padidėjo 11,2 proc., Latvijoje - net 29,4 proc.
Lietuvoje, kur gyvena apie 3,7 milijono gyventojų, per tris pirmuosius šių metų mėnesius užregistruoti 18 256 nusikaltimai, pranešė Statistikos departamentas.

Per tą patį laikotarpį maždaug 2,5 milijono gyventojų turinčioje Latvijoje buvo įregistruoti 11 587 nusikaltimai, maždaug 1,4 milijono gyventojų turinčioje Estijoje - 12 111 nusikaltimų.

Sausį-kovą Lietuvoje buvo įvykdyti 92 tyčiniai nužudymai, įskaitant pasikėsinimus. Latvijoje per tą patį laikotarpį įvykdyti arba buvo pasikėsinta įvykyti 59, o Estijoje - 53 žmogžudytes.

Palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, Latvijoje daugiau nei 90 proc. padaugėjo išžaginimų, 39 proc. plėšimų ir 30 proc. vagysčių. Lietuvoje 9 proc. padaugėjo transporto priemonių vagysčių, 6 proc. tyčinių sunkių kūno sužalojimų, Estijoje daugiau nei 12 proc. padaugėjo tyčinių nužudymų, daugiau nei 13 proc. transporto priemonių vagysčių.

Kaip ir anksčiau, dažniausias nusikaltimas visose trijose Baltijos šalyse lieka vagystės - sausį-kovą Lietuvoje įvykdyta 11,4 tūkst. vagysčių, Estijoje - beveik 8 tūkst., Latvijoje - 6,5 tūkst. vagysčių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (128)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (35)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (33)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (62)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (898)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.