Lietuvoje lankysis Makedonijos prezidentas

Antradienį vakare į Lietuvą su oficialu vizitu atvyksta Makedonijos prezidentas Borisas Trajkovskis su žmona.
Iki ketvirtadienio Vilniuje viešėsiantis Makedonijos vadovas susitiks su prezidentu Valdu Adamkumi, Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu, premjeru Andriumi Kubiliumi.

B. Trajkovskis padės gėlių Antakalnio kapinėse prie memorialo žuvusiems kovose už Lietuvos nepriklausomybę, apžiūrės Vilniaus senamiestį, lankysis Trakuose.

Per vizitą numatoma aptarti dvišalius santykius, ekonominį ir prekybinį bendradarbiavimą, integraciją į NATO bei santykius su kaimyninėmis valstybėmis.

Lietuva ir Makedonija diplomatinius santykius užmezgė 1995 metais. Lietuva pripažįsta šiai Balkanų valstybei Jungtinių Tautų suteiktą laikiną pavadinimą - Buvusios Jugoslavijos Makedonijos respublika.

Patys makedoniečiai savo valstybę vadina Makedonijos respublika, tačiau tam prieštarauja Graikija, kurios teritorijoje yra istorinė Makedonijos sritis.

Per devynis praėjusių metų mėnesius Lietuvos ir Makedonijos prekybos apyvarta buvo apie 7 mln. JAV dolerių, iš kurių apie 80 proc. sudarė Lietuvos importas.

1990 metais nepriklausomybę atkūrusi Lietuva ir po metų nuo Jugoslavijos atsiskyrusi Makedonija iki šiol nėra pasirašiusios jokių dvišalių sutarčių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Keturi Komskių broliai ir jų keistai susiklostę gyvenimai

Po to, kai Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio brolis Arvydas Komskis iš medžioklinio šautuvo nušovė bėglių pėdsakais sekusį tarnybinį belgų aviganį Ramzį, Komskių pavardė linksniuojama visoje Lietuvoje.

Parlamentarai: K. Komskis kišasi į tyrimą (44)

Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis, kreipęsis į prokurorus su prašymu perimti ikiteisminį tyrimą dėl jo brolio nušauto pasieniečių šuns, kišasi į tyrimą ir daro spaudimą teisėsaugai, mano BNS kalbinti parlamentarai.

L. Linkevičius: ne visos Lenkijos pozicijos yra konsoliduojančios (2)

Lietuva netaiko automatinio palaikymo visiems Lenkijos sprendimams, nes, žvelgiant iš Vilniaus perspektyvos, ne visos Varšuvos užimamos pozicijos prisideda prie vienybės palaikymo Europos Sąjungoje, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

VTEK rado šūsnį neatitikimų kandidatų į Seimą deklaracijose (4)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) iš pusantro tūkstančio patikrintų kandidatų į Seimą deklaracijų rado apie 600 neatitikimų tarp to, kokius duomenis apie privačius interesus jie pateikė šiai institucijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

K. Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl įvykio su VSAT tarnybiniu šunimi (310)

Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas perimti Pagėgių savivaldybėje įvykusio nelaimingo įvykio tyrimą, kurio metu žuvo VSAT tarnybinis šuo.