Lietuvoje kilo per šimtą gaisrų

Lietuvoje praėjusią parą kilo šiemet rekordinis gaisrų skaičius - priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įregistravo 111 gaisrų.
Beveik pusė gaisrų - 61 - kilo miškuose, durpynuose ir pievose, BNS pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM.

Nuo pirmadienio 7 val. iki antradienio 7 val. ugniagesiai 29 kartus vyko gesinti degančios žolės, bei po 16 kartų - degančių durpynų ir pievų.

Praėjusią parą ugnis sunaikino 13,13 ha žolės, 26,1 ha miško ir 53,38 ha durpynų.

Iš viso nuo kovo 27 dienos iki praėjusios paros Lietuvoje išdegė 2008,23 ha žolės, 89 ha miško bei 123,08 ha durpynų.

Savaitgalį Klaipėdos rajone Derceklių kaime nudegė apie 20 ha pievos ir 10 ha miško paklotės. Gaisrą gesino 60 karinių pajėgų Flotilės ir Dragūnų būrių kariūnų.

Taip pat savaitgalį Radviliškio rajone 15 ha plote atskirais židiniais degė Tyrulių durpynas, o Telšių rajone, kilus Ubiškės girininkijos miške, išdegė apie 2 ha jaunuolyno.

Pievos, miškai ir durpynai Lietuvoje liepsnojo ir pernai - pernai balandį per parą ugniagesiai buvo įregistravę 252 gaisrus. Didžiąją daugumą jų sudarė liepsnojantys miškai, pievos ir durpynai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ruklos seniūnas apie pabėgėlius: tegul savo tradicijų laikosi uždarai ir nebruka jų mums (183)

Jonavos rajone, Rukloje, kurioje yra Pabėgėlių priėmimo centras vyksta vienas incidentas po kito ir iš miestelio nedingsta įtampa. Ruklos seniūnas Gintas Jasiulionis teigė, kad problemų gali būti ir daugiau, jis aiškino, kad kitatikiai turi prisitaikyti naujojoje šalyje ir laikytis mūsų įstatymų ir per daug nekaltino į incidentus įsiveliančių vietinių gyventojų.

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (8)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Kadenciją baigianti ministro patarėja džiaugiasi sugebėjimais šokti aplink stulpą (81)

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patarėja, taip pat atstovė spaudai Simona Liaudanskytė kadenciją baigia socialiniame tinkle bei savo tinklaraštyje paskelbtais gana įdomiais pasisakymais. Ji teigė išbandžiusi vertikalią gimnastiką arba kitaip šokius aplink stulpą ir dalinasi savo įspūdžiais.

Politologas: „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija bus labai trapi (77)

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija būtų labai trapi dėl nedidelės daugumos Seime, sako apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tarnybinių šunų atminimo įamžinimo sąskaitoje – 8273 eurai (15)

Nušauto pasieniečių belgų aviganio Ramzio ir kitų tarnybinių šunų atminimui įamžinti, penktadienio duomenimis, yra paaukoti 8273 eurai. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir gyvūnų globos klubas „Draugo letena“ pranešimas spaudai dėkoja visiems, palaikantiems idėją pagerbti tarnybinius šunis.