Lietuvoje bus nauji vairuotojo ir autotransporto dokumentai

Vidaus reikalų ministerijai pavesta kartu su Finansų ministerija organizuoti šių naujų dokumentų gamybą.

Numatyta, jog naujo pavyzdžio transporto priemonės registracijos liudijimas ir transporto priemonės naudotojo pažymėjimas turi būti pradėtas išduoti nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Nuo kitų metų kovo 1 dienos bus išduodami naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimai.

Vidaus reikalų ministerija privalės iki šių metų birželio 1 dienos parengti tvarką, kuria seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimai bus keičiami į naujus.

Vyriausybė nusprendė, kad vairuotojo pažymėjimas turės būti pagamintas iš polivinilo chlorido, jo pagrindinė spalva bus rausva.

Naujas vairuotojo pažymėjimas bus mažesnis už dabartinį.

Pažymėjime bus nurodoma vairuotojo pavardė, vardas, gimimo data ir vieta, pažymėjimo išdavimo data, išdavusios institucijos pavadinimas, savininko asmens kodas, pažymėjimo numeris, savininko parašas, transporto priemonių, kurias savininkas turi teisę vairuoti, kategorijos.

Savininkui pageidaujant, vairuotojo pažymėjime bus galima nurodyti kraujo grupę.

Transporto priemonės registracijos liudijimas turės būti pagamintas iš sintetinio popieriaus. Jo blankas bus lankstomas į tris dalis ir sąlygiškai skirstomas į šešis puslapius.

Jame bus nurodoma pirmosios transporto priemonės registracijos data, registracijos Lietuvoje data, techniniai duomenys, valstybinis numeris, spalva, transporto priemonės markė bei modelis, taip pat savininko duomenys.

Atskiroje pažymėjimo skiltyje bus žymimi duomenys apie transporto priemonės išregistravimą, pardavimą.

Transporto priemonės naudotojo pažymėjimas bus taip pat lankstomas į tris dalis. Jame nurodoma transporto priemonės registracijos data, techniniai duomenys, valstybinis numeris.

Transporto priemonės naudotojo pažymėjime taip pat bus nurodyti transporto priemonės naudotojo bei savininko duomenys.

Tokį sprendimą Vyriausybė priėmė, atsižvelgdama į Kelių eismo konvencijos bei ją papildančių Europos Bendrijos tarybos direktyvų nuostatas dėl transporto priemonės registracijos dokumentų ir vairuotojo pažymėjimų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Įtaręs galimą dokumentų klastojimą politikas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kaip Teisingumo ministerijoje buvo vykdomas konkursas į Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) direktoriaus pareigas, Vilniaus miesto vicemeras, TS-LKD kandidatas į teisingumo ministrus Valdas Benkunskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba bei, ginant viešąjį interesą, stabdyti konkurso rezultatų įsigaliojimą.

Kilo įtarimas dėl Kauno ligoninės remonto: pasinaudota plačiai žinoma schema (5)

478 tūkst. eurų – tiek bendrovei „Irdaiva“ atseikėjo jos subrangovė „Niskama“ už perleistą galimybę remontuoti Respublikinę Kauno ligoninę, ir savo ruožtu darbus perleido dar vienai įmonei, pranešime spaudai skelbia Viešųjų pirkimų taryba.

A. Nako padėjėjai kreipėsi į teismą: dirbti liko tas, kuris sutiko pinigus atiduoti Seimo nariui (283)

Seimo narys Audrius Nakas turės bylinėtis teisme su buvusiais savo bendražygiais. Vasarą jis atleido du savo padėjėjus, kurie dėl to kreipėsi į teismą. DELFI šaltinių teigimu, naujas į darbą priimtas padėjėjas pripažino, kad dirba tik fiktyviai ir savo atlyginimą atiduota Seimo nariui.

T. Žilinskas: tarnybiniai gyvūnai galėtų būti prilyginti pareigūnams (59)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas neatmeta galimybės svarstyti, kad tarnybiniams gyvūnams būtų suteiktas pareigūno, o ne valstybės turto statusas.

R. Paksas išsakė nuomonę apie K. Komskį, jo brolį ir nušautą šunį (569)

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas ragina nesieti Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio su jo brolio nušauto pasieniečio šuns istorija.